Як очистити кеш в інтернет-браузері.

При роботі в інтернеті в кеш браузера потрапляють різні елементи сторінок, що прискорюють завантаження сайтів при їх повторному відвідуванні. У тому випадку, якщо вміст кеш а стає причиною некоректної завантаження сторінок або користувач хоче видалити з комп'ютера всю інформацію про відвідані сторінки, слід очистити кеш.
Інструкція
1
Для видалення інформації з кеш а в браузерах передбачені відповідні опції. Так якщо ви працюєте в найвідомішому і поширеному браузері Internet Explorer, для очищення кеш а відкрийте в меню пункт «Сервіс» і виберіть у ньому «Властивості оглядача» - «Загальні» . У вікні, знайдіть «Тимчасові файли інтернету» і натисніть кнопку «Видалити». Процес видалення може зайняти деякий час. Після його закінчення натисніть кнопку «ОК».
2
При роботі в браузері Mozilla Firefox відкрийте в меню пункт «Інструменти», потім «Настройки». У вікні, виберіть вкладку «Додатково» - «Мережа». У розділі «Автономне сховище» натисніть кнопку «Очисти зараз», потім натисніть «ОК».
3
У тому випадку, якщо ви користуєтеся браузером «Opera», для очищення кеш а виберіть у меню «Сервис» пункт «Видалити особисті дані». З'явиться вікно, в якому ви зможете вибрати, які дані підлягають видаленню. Після цього натисніть «Видалити» і закрийте вікно. Кеш можна очистити і так: відкрийте: «Сервіс» - «Налаштування» - «Додатково» - «Історія». У вікні, натисніть кнопку «Очистити». Ви можете налаштувати автоматичне очищення кеш а при завершенні роботи, для цього відзначити пункт «Очищати при виході».
4
При використанні браузера Google Chrome відкрийте настройки, натиснувши на значок гайкового ключа. Виберіть пункт «Інструменти», потім «Очистити дані переглядача». У вікні відзначте, які дані слід видалити, в даному випадку це кеш. Натисніть кнопку «Видалити дані веб-перегляду».
5
В браузері Safari кеш очищається дуже просто: відкрийте в меню пункт «Правка», виберіть «Очистити кеш» і натисніть « Очистити ».
6
Очищення кеш а особливо корисна в тому випадку, якщо ви працюєте на чужому комп'ютері. Щоб ніхто не простежив, які сайти ви відвідуєте, завжди очищайте кеш і журнал - в ньому зберігаються посилання на всі переглянуті вами сторінки.
Кешем прийнято називати тимчасове сховище файлів, яке браузер використовує для прискорення завантаження одного разу переглянутих користувачем веб-сторінок при наступних відвідуваннях. Зазвичай такий папці за умовчанням задається граничний розмір, і браузер сам видаляє все, що не вміщається в ліміт. Проте сучасні браузери мають вбудовані функції для ручного видалення файлів з кеша.
Інструкція
1
Для очищення тимчасового сховища файлів інтернет-оглядача Internet Explorer спочатку розкрийте в його меню розділ «Сервіс» і виберіть рядок «Властивості оглядача». Потім у вікні налаштувань браузера перейдіть на вкладку «Загальні» в секції «Історія перегляду» і клацніть по кнопці «Видалити». Різні типи збережених даних видаляються окремо - для цього вікно «Видалення історії перегляду» розділено на секції, в кожну з яких поміщена кнопка видалення інформації певного типу. Потрібний вам розділ названий «Тимчасові файли Інтернету» - натисніть кнопку «Видалити файли», вміщену в нього.
2
В Mozilla FireFox шлях до потрібної опції трохи коротше. Спочатку в розділі меню «Інструменти» виберіть рядок «Видалити особисті дані» або натисніть клавіші Ctrl + Shift + Delete. Потім у діалоговому вікні поставте відмітку в полі «Кеш», а також додайте або приберіть мітки видалення інших типів збережених браузером даних. Для початку процесу зачистки натисніть кнопку «Видалити зараз».
3
У браузері Google Chrome ця операція вимагає, мабуть, найбільшого числа дій. Спочатку клацанням по піктограмі із зображенням гайкового ключа розкрийте меню і виберіть у ньому пункт «Параметри». У завантаженої браузером сторінці перейдіть на вкладку «Розширені» і відкрийте діалогове вікно налаштувань очищення натисканням кнопки «Видалити дані веб-перегляду». У цьому вікні задайте глибину зачистки в випадаючому списку і поставте позначку в полі «Очистити кеш». Мітки в полях інших типів розставте на свій розсуд, а потім натисніть кнопку «Видалити дані веб-перегляду».
4
У браузері Opera розкрийте меню і виберіть пункт «Видалити особисті дані» у розділі «Налаштування». У вікні клацніть по напису «Детальне налаштування» і поставте прапорець у полі «Очистити кеш». Сюди ж вміщено список інших типів даних, які можна видалити - розставте мітки в потрібних полях. Для запуску процесу натисніть кнопку «Видалити».
5
В Apple Safari ця операція включає всього дві дії. Спочатку або скористайтеся гарячими клавішами Ctrl + Alt + E або виберіть пункт «Очистити кеш-пам'ять» у розділі «Правка» меню браузера. Потім натисніть кнопку «Очистити» в діалозі підтвердження операції.