Як відформатувати диск за допомогою командного рядка. форматування за допомогою командного рядка биос.

Форматування жорсткого диска або USB-накопичувача - це процес повного видалення інформації з цих пристроїв. Іноді дана процедура супроводжується зміною типу файлової системи і створенням нових розділів.
Вам знадобиться
  • - Установчий диск Windows.
Інструкція
1
Існує величезна кількість способів форматування жорсткого диска або його розділів. Для виконання цієї процедури за допомогою командної консолі Windows необхідно запустити її з правами адміністратора комп'ютера. Відкрийте меню «Пуск» і натисніть кнопку «Виконати».
2
Після відкриття нового меню введіть команду cmd і натисніть одночасно клавіші Ctrl, Shift і Enter. Якщо командний рядок відкрилася без використання прав адміністратора, перезавантажте комп'ютер. Після появи вікна вибору користувача увійдіть в систему, використовуючи ту обліковий запис, який володіє достатніми правами. Повторіть описану процедуру запуску командної консолі.
3
Введіть команду Diskpart і натисніть клавішу Enter. Тепер введіть List Disk і ще раз натисніть Enter. З'ясуйте букву, присвоєну того розділу жорсткого диска , який необхідно відформатувати.
4
Введіть команду format D: і натисніть клавішу Enter. Природно, в даному прикладі D - це буква диска , привласнена системою вибраному розділу. Після появи рядка з попередженням про те, що всі дані з диска будуть видалені, натисніть клавішу Y. Дочекайтеся завершення форматування розділу або диска .
5
Даний спосіб не дозволяє відформатувати той розділ жорсткого диска , на якому встановлена операційна система, використовувана в даний момент. Якщо ви хочете відформатувати системний розділ диска , перезавантажте комп'ютер, попередньо вставивши в привід інсталяційний диск Windows.
6
Після запуску меню установки виберіть пункти «Консоль відновлення» (Windows XP) або «Командний рядок» (Windows Vista і 7). Дочекайтеся запуску консолі і введіть команду Format C :. Обов'язково переконайтеся в тому, що ви вказали вірну букву диска . Для перевірки використовуйте спосіб, описаний в третьому кроці. Ви також можете набрати команду dir/w, щоб подивитися вміст вибраного диска і переконатися в правильності вибору букви.