Як вишивати хрестиком на одязі. Як самому зробити вишиванку.

Вишивка хрестиком на одязі актуальна донині. Така прикраса зробить будь-яку звичайну річ ексклюзивною. А в поєднанні з відповідними аксесуарами вишитий одяг може бути надіта на будь-яке торжество.
Вам знадобиться
 • - схема малюнка, який ви збираєтеся вишити;
 • - нитки для вишивання відповідних кольорів;
 • - видаляється канва;
 • - нитки яскравого кольору для намітки ;
 • - голка для вишивання;
 • - пяльца.
Інструкція
1
Оберіть предмет гардеробу, який хочете прикрасити вишивкою хрестом. Віддайте перевагу речам, виготовленим з бавовняної, лляної або вовняної тканини з простим плетінням нитки основи і качка. Не зупиняйте свій вибір на трикотажних речах, вони приймають форму тіла, а вишивка буде їх стягувати. Крім того, якщо ви хочете вишити великий візерунок, віддайте перевагу речі простого крою без великої кількості виточок або вигинів деталей.
2
Оберіть мотив, який хочете вишити на одязі. Ви можете вишити візерунок у вигляді тасьми з повторюваним малюнком, такі орнаменти добре виглядають уздовж рівного краю вироби, наприклад, по подолу або вирізу сорочки. Крім того, ви можете вибрати окремий мотив у вигляді квітки, тварини або символу.
3
Підберіть нитки для вишивання. Якщо ви хочете зробити вишивку на лляній або бавовняної тканини, використовуйте муліне, а для вовняного матеріалу більше підійде спеціальна шерсть для вишивання.
4
Відпрасуйте ту частину виробу, де буде виконана робота.
5
Зафіксуйте наметочним швом на цій частині речі відріз удаляемой канви відповідного розміру. Слідкуйте за тим, щоб напрямок ниток допоміжної канви збігалося з плетінням матеріалу, на якому буде виконана вишивка. Для того щоб під час роботи перевірити себе прокладете додаткові наметочним шви, відповідні центру майбутньої роботи.
6
Всуньте в пяльца матеріал речі таким чином, щоб передбачуваний малюнок розташовувався строго по центру. Почніть вишивання.
7
Сховайте довгі кінчики ниток в переплетення, отримані із зворотного боку. Видаліть допоміжну канву, вона або висмикується вручну, або розчиняється у воді. Виперіть виріб у холодній воді, відіжміть.
8
Покладіть випрану річ на м'яку фланелеву тканину виворітного стороною вгору. Відпрасуйте виріб.
Вишиті вовки вважаються чудовим оберегом для дому. Вони не тільки охороняють власника від напастей і захищають сімейне вогнище, але й залучають любов і щастя до самотніх дівчат. Особливо добре діє ця прикмета, якщо в квартирі є картина з двома вишитими вовками .
Вам знадобиться
 • - х/б тканину або канва;
 • - нитки;
 • - голки для вишивання;
 • - пяльца;
 • - м'який олівець або маркер для тканини;
 • - копіювальний папір;
 • - інтернет;
 • - принтер.
Інструкція
1
Визначте, який спосіб вишивки вам підходить найбільше. Можна вишити вовка хрестиком, гладдю, гобеленовим швом, а також з використанням бісеру. Виберіть розмір готового виробу, а також місце, де буде висіти картина. Це допоможе з визначенням відповідних кольорів. Якщо вишивка буде подарунком, озирніться в квартирі її майбутнього господаря, приблизно відзначте відповідні колірні рішення.
2
Найпростіший спосіб вишити вовка - купити в магазині готову канву з нанесеним малюнком. За допомогою продавця підберіть відповідні за кольорами нитки муліне, голки для вишивання і пяльца. Підготуйте коробку для рукоділля. Вона може бути заводський або зробленої самостійно. Головне, на що зверніть увагу - розмір і кількість осередків. У них ви розкладіть нитки, також нехай буде спеціальне відділення для зберігання голок.
3
Придивіться до наборів для вишивання. У них входять канва, необхідні нитки та спеціальна голка. Малюнок не нанесений на тканину, а зроблений додатком у вигляді схеми. Для вишивання по ній потрібно трохи більше уваги, ніж по вже готовому малюнку.
4
Самі зробіть схему для вишивки, використовуючи вподобане вам зображення вовка. Скачайте спеціальну програму (наприклад, тут http://patternmaker.org.ua/) або скористайтеся он-лайн сервісом для перетворення фотографій. Роздрукуйте вийшла схему на принтері. Візьміть її з собою в магазин, щоб підібрати нитки для вишивання. Основна складність тут полягає в точній передачі кольорів, тому майте із собою не тільки схему, але й вихідне зображення.
5
Нанесіть малюнок самостійно для вишивки гладдю. Визначте олівцем тіні, основні елементи морди вовка, а також фон картини. Для вишивання в цій техніці також підійдуть нитки муліне, але можна вибрати і інші (наприклад, з додаванням шовку - це додасть блиск і більш «багатий» вигляд вашому зображенню, з шерстю - малюнок стане об'ємнішим). Можете комбінувати різні види ниток, додати додаткову фурнітуру (невеликі бусинки, стрази, бісер).
Корисна порада
Початківцям вишивальницям краще використовувати канву з нанесеним малюнком. Схема, зроблена самостійно, вимагає доброго розуміння і досвіду в підборі кольорів.