Як перевірити вінчестер. відновити виндовс.

Існує досить велика кількість спеціалізованих програм, призначених для здійснення процедури перевірки вінчестера . Сама операційна система Windows також має вбудованої утилітою перевірки chkdsk.
Інструкція
1
Відкрийте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Мій комп'ютер» для ініціації процедури перевірки вибраного жорсткого диска. Викличте контекстне меню підлягає перевірці вінчестера кліком правої кнопки миші і вкажіть пункт «Властивості». Скористайтеся вкладкою «Сервіс" діалогового вікна і виберіть опцію «Виконати перевірку» в розділі «Перевірка диска». Скористайтеся кнопкою «Запуск» в наступному діалоговому вікні для негайної перевірки несистемного диска або дочекайтеся відображення повідомлення про неможливість перевірки використовуваного томи для системного диска. У цьому випадку необхідно виконати перезавантаження комп'ютера.
2
Поверніться в головне системне меню «Пуск» для здійснення альтернативної процедури перевірки вінчестера і перейдіть в пункт «Виконати». Введіть значення cmd в рядок «Відкрити» і викличте контекстне меню знайденого елемента «Командний рядок» кліком правої кнопки миші. Вкажіть команду «Запуск від імені адміністратора» і введіть значення chkdsk ім'я_диска:/f/r в текстове поле інтерпретатора команд. Авторизуйтесь виконання сканування натисканням функціональної клавіші Enter і пам'ятайте, що вищеописані обмеження на проведення негайної перевірки системного диска зберігаються і в цьому випадку.
3
Скористайтеся завантажувальним диском при неможливості здійснити перевірку обраного вінчестера вищеописаними методами.
4
Для Windows версії XP необхідно завантажитися з диска в консоль відновлення і ввести значення chkdsk ім'я_диска:/r в текстове поле командного рядка.
5
Для Windows версій Vista і 7 потрібно виконати завантаження з інсталяційного диска і вказати бажані параметри мовних уподобань. Підтвердіть свій вибір натисненням кнопки «Далі» і скористайтеся опцією «Відновлення системи». Вкажіть підлягає перевірці систему і знову виберіть «Далі». Використовуйте опцію «Командний рядок» в діалоговому вікні вибору варіантів відновлення і введіть значення chkdsk ім'я_диска:/r в текстове поле інтерпретатора команд Windows.