Як пов'язати спицями візерунки. візерунок сніжинка на рукавиці.

Зв'язати багатобарвний візерунок - справа надзвичайно кропітка. Крихітна неточність, і вся краса зіпсована! «Малювати спицями » на вовняному полотні краще вчитися на невеликому зразку. Запасіться терпінням, і ви зробите своїми руками по-справжньому унікальну річ. Візерункові в'язані вироби завжди виглядають дуже ефектно і говорять про ваш рукодільні майстерності.
Вам знадобиться
  • Від 2-х до 4-х мотків пряжі різного кольору
  • Дві спиці
  • Наперсток для жакардових візерунків
  • Целофанові пакети по числу мотків або пластикові « яйця »для в'язання
  • Схема візерунка або листок в клітку
  • Різнокольорові маркери
Інструкція
1
Почніть багатобарвне в'язання з підбору ниток. Для того щоб візерунок полотна був дуже рівним, всі нитки повинні бути однакової товщини. Декоративні якості вашого майбутнього наряду залежать від поєднання кольорів. Спробуйте пов'язати найпростіший багатобарвний візерунок - горизонтальні смужки. Перед цим розкладіть клубочки на столі і підберіть найкрасивішу послідовність ниток. Приміром, нитка №1, №2, знову №1 та №3.
2
Наберіть для зразка два десятка петель нитками №1 і в'яжіть чотири ряди панчішної в'язкою. Потім помістіть клубок в спеціальне пластикове «яйце» (з двома половинками і отвором назовні) або в целофановий пакетик із зав'язками. При в'язанні декількома квітами важливо, щоб нитка не переплутувалися між собою.
3
Продовжуйте в'язати панчішної в'язкою ниткою №2. Кантову петлю обов'язково пров'яжіть цим же кольором! Через 4 ряду приберіть відпрацював клубок в інший пакет або «яйце». Далі працюйте знову нитками №1 і т.д. в обраній вами послідовності забарвлень, поки не вийдуть смужки.
4
Зверніть увагу: • З лівого боку в'язання у вас будуть протягання ниток. Важливо, щоб вони не бовталися занадто вільно, але і не стягали роботу. • З вивороту утворюються додаткові смужки - один колір над іншим. З лицьового ж боку кольору чітко переходять один в іншій. Додавайте нову пряжу тільки в особовому ряду!
5
Навчіться в'язати свої перші жакардові орнаменти і в'язані малюнки по схемі. Вона схожа на зошита листок в клітку, де кожна клітинка - це одна кольорова петля. Зазвичай в інструкціях з в'язання порожні клітини позначають основний узор, а хрестики, нолики та інші фігури - той чи інший колір. Намалюйте просту схему виїзного візерунка самі. Для цього на листку в клітку створіть шаблон, схожий на дитячу мозаїчну картинку. Для зручності кожну клітинку зафарбуйте маркером відповідного кольору.
6
В'яжіть жакардовий візерунок лицьовими петлями. Використовуйте спеціальний наперсток для багатобарвного в'язання: він допомагає розподілити нитки послідовно, чи не перекручуючи між собою. Неробоча нитка повинна вільно простягатися по вивороту роботи. Слідкуйте, щоб нитка натягувалася завжди рівномірно.
7
Спробуйте зв'язати спицями простий малюнок: грушу, вишеньку, сніжинку і т.д. Дійте так само, як при в'язанні орнаменту. В'язаним малюнком добре прикрасити дитяче виріб - кишеньку кофточки, порадник сукні, лицьову сторону рукавиці і т.д. Досить одного такого малюнка або кольоровий смужки з повторюваним сюжетом, щоб річ «заграла».
Зверніть увагу
Важлива задача при в'язанні кольорових візерунків - не стягувати протягання з вивороту роботи і не робити їх надто вільними! Якщо вони занадто довгі, то закріплюйте їх так: перед в'язанням наступній петельки покладіть на робочу нитку іншу - з неробочого мотка пряжі.
Корисна порада
Не використовуйте в одному ряду більше 4-х різних кольорів. Щоб зв'язати візерунок спицями, новачкові краще взяти найпростішу схему малюнка на два клубка. Акуратно виконаний чорно-білий візерунок буде виглядати не менш цікаво, ніж складний багатобарвний.