Як підняти dns-сервер.

Для того щоб підняти DNS- сервер , попередньо необхідно виконати ряд підготовчих заходів. Вони складаються в зборі базової інформації, отриманні схвалення Internic або виборі самостійно використовуваного IP-адреси. Після цього можна приступити до безпосередньої встановлення та налаштування DNS- сервер а.
Інструкція
1
Отримайте постійне ім'я домену для сервер а, який буде використовувати відомості в мережі інтернет. Якщо ж сервер піднімається для внутрішнього використання, то виберіть самостійно IP-адресу та ім'я вузла. Перевірте коректність налаштування операційної системи на вашому комп'ютері, який буде використовуватися в якості DNS- сервер а.
2
Розподіліть доступний дисковий простір і відформатуйте його по файлової системи NTFS, якщо використовується інша. На цьому підготовчий етап закінчений. Можна приступити до підняття сервер а.
3
Відкрийте головне меню «Пуск» і виберіть розділ «Панель управління». Запустіть компонент «Установка та видалення програм». Натисніть на кнопку «Додавання та видалення компонентів Windows». В результаті відкриється майстер компонентів, в якому необхідно поставити галочку біля рядка «Мережеві служби» і натиснути на кнопку «Склад». Позначте рядок «Система іменування доменів (DNS)», натисніть кнопку «Ок».
4
Зайдіть в меню «Пуск» і виберіть розділ «Адміністрування». Запустіть «Майстер налаштування сервер а». Відкрийте вкладку «Роль сервер а» і відзначте пункт «DNS- сервер ». Натисніть кнопку «Далі», щоб перейти на сторінку «Зведення вибраних параметрів». Підтвердіть правильність зазначених відомостей. Після цього почнеться установка служби DNS. Перейдіть підказкам майстра установки, щоб настроїти сервер .
5
Налаштуйте статичний IP-адресу для вашого DNS- сервер а. Для цього відкрийте діалогове вікно «Підключення по локальній мережі» і перейдіть на вкладку «Властивості». Натисніть на рядок «Протокол інтернету TCP/IP» і відкрийте його властивості. Поставте галочку біля записи «Використовувати наступний IP-адреса» і введіть всі необхідні дані. У рядку «Бажаний DNS- сервер » відзначте IP-адресу вашого сервер а, а рядок «Альтернативний DNS- сервер » залиште незаповненою. Натисніть кнопку «Ок» і закрийте вікно.