Як вирішувати завдання з термеху.

На законах теоретичної механіки засновано будова різних механізмів, тому вивчення цієї дисципліни широко поширене в навчальних заклади, що готують технічних фахівців. Самостійне рішення задач по термеху як не можна краще працює на закріплення теоретичного матеріалу.
Інструкція
1
Щоб вирішити завдання по термеху , розділіть свої дії на кілька основних етапів. Першим і найбільш важливим є ретельне вивчення початкових даних завдання. Теоретична механіка, як будь-яка інша технічна область, не терпить неточностей, тому уважно прочитайте кожну фразу і зафіксуйте в голові все спочатку відомі величини.
2
На другому етапі намалюйте умовне зображення початкових даних завдання. Схематичне перекладення умов завдання дозволить більш наочно оцінити, що і як ви можете використовувати при рішенні.
3
Все завдання з теоретичної механіки засновані на вивченні поведінки тел: матеріальних точок, системи матеріальних точок, тверде тіло та ін. При цьому розглядаються закони руху тіл, дії на них сил або інших тіл. Тому малюнок повинен містити в собі максимальний обсяг інформації, яка знадобиться для знаходження шуканих величин.
4
Подивіться на малюнок, дайте відповідь на кілька питань. На цьому етапі ви створюєте в голові план майбутніх обчислень. Для початку визначтеся з тим, яке тіло або сукупність тіл розглядаються в задачі, як вони рухаються, які сили діють в цій системі, чи є джерела зовнішнього впливу. Іншими словами, ваш малюнок - це найбільш докладна модель поведінки тіла.
5
Подумайте, яку величину ви повинні знайти. У яких одиницях вона вимірюється, які механічні закони і формули ви можете використовувати для її знаходження. Які величини беруть участь в цих розрахунках і як їх можна знайти, використовуючи вихідні дані.
6
Як тільки план дозріє у вашій голові, перенесіть його на папір. Як правило, завдання вирішуються від результату. Тобто запишіть формулу величини, яку потрібно знайти. Далі запишіть формули для складових величин, якщо вони невідомі. Знайдіть їх і підставте в формулу, записану вище, додайте при необхідності обгрунтування або висновки. У дужках додайте розмірність результуючої величини.