Як робити вправи для відновлення після інсульту.

Порушення мозкового кровообігу - це одна з найбільш частих причин смертності та інвалідності серед населення. Але після інсульту цілком реально повністю відновитися і вести активний спосіб життя. Головне - не опускати руки і як тільки лікар дасть дозвіл, починати виконувати спеціальні вправи , які допоможуть видужати.
Інструкція
1
Лікування положеніемПоложіте хворого на спину таким чином, щоб м'язи, які знаходяться в підвищеному тонусі, були розтягнуті. Поставте з паралізованою боку стілець, покладіть на нього подушку. Далі укладіть на неї хвору руку долонею вгору. Випрямити її в лікті і відведіть в сторону так, щоб між нею і тілом утворився прямий кут. Під пахву покладіть валик, пальці разогните. Далі пальці, кисть і передпліччя прібінтуйте до лангетку (використовуйте фанеру або легкий метал). Потім, щоб зафіксувати руку, покладіть зверху мішечок з сіллю або піском, вагою близько 500 г. Паралізовану ногу зігніть в коліні (під кутом 15-20 градусів) і підкладіть під неї валик. Стопа повинна бути зафіксована під прямим кутом. У такому положенні хворий повинен знаходитися по 1,5-2 години 2-3 рази на день.
2
Лікування стояніемКогда лікар дозволить пацієнтові сидіти, йому слід навчитися «ходити» в сидячому положенні. Допоможіть хворому сісти на ліжку. Під спину покладіть подушку, а під ноги поставте лавку. Тепер він повинен імітувати ходьбу. Для початку достатньо виконувати вправу протягом 3-5 хвилин в день. З часом збільшіть тривалість заняття до 1 години. Після того як хворий навчився «ходити сидячи», запропонуйте йому спробувати підвестися, дотримуючись за спинку ліжка. Тримайте його за талію і фіксуйте суглоб хворої ноги в розігнути положенні своїм коленом.Далее попросіть пацієнта встати. Допомагайте і підстраховувати його. Слідкуйте за тим, щоб хворий стояв прямо, рівномірно розподіляючи вагу на дві ноги. Спочатку стояти слід 1-3 хвилини. Поступово збільшіть час знаходження в такому положенні до 30 мінут.Когда людина навчитися впевнено стояти, він повинен освоювати попеременний перенос ваги з однієї ноги на іншу. На перших порах йому необхідно дотримуватися за спинку ліжка або спеціальну скобу в стіні. Також не забувайте фіксувати суглоб пошкодженої ноги в розігнути вигляді.
3
Лікування хожденіемСначала активно допомагайте хворому. Встаньте з боку погано двигающейся кінцівки, а паралізовану руку він повинен покласти вам на шию, допомагаючи собі здорової рукой.Далее запропонуйте людині спробувати зробити кілька кроків без підтримки, але з опорою. Для цього підійде звичайний стілець або спеціальні ходунки, а потім переходите на палицю. Починайте з ходіння по кімнаті, квартирі. Потім освоюйте драбину і виходьте на вулицю. Звертайте увагу на положення стопи хворого. Слідкуйте за тим щоб його нога активно згиналася в колінному і тазостегновому суглобах, що не переміщалася в сторону і не зачіпала носком пол.Очень корисно ходити по доріжці зі слідами, яку можна спорудити самостійно. Для цього візьміть шматок шпалер, змочіть стопи і пройдіть по ньому. Потім обведіть свої сліди - ваша доріжка готова. Запропонуйте хворому пройти по ній. Він повинен потрапляти в слід своєї стопою, орієнтуючись на нього. А щоб нога не чіплялася за підлогу, покладіть сірникові коробки перед слідами з боку хворої ноги. Завдання пацієнта - не зачепити їх. Поступово збільшіть висоту перешкоди до 15 см.
4
Самостійне лікування больногоСамостоятельние заняття прості та ефективні. Наприклад для розвитку плечового суглоба підійде наступну вправу. Пальцями здорової руки візьміть пальці паралізованої «в замок». Підніміть руки, потім нахиліть вліво і вправо. Якщо пальці вже досить добре згинаються ускладніть вправу. Візьміть гімнастичну палицю двома руками. Потім підніміть її і опустіть за голову.Для розвитку спритності і координації корисно працювати з кубиками, пластиліном і дитячим конструктором.Также слід освоювати замки, засувки, водяні крани, вимикачі і телефон. Необхідно поступово підключатися до прибирання квартири, приготування їжі та миття посуду.
5
Для відновлення уваги, мови і координації добре проводити з хворим кожен день кілька вправ-ігор. Наприклад: - «синоніми» (хворий називає слово, схоже за значенням зі словом, названим вами); - «Антоніми» (протилежне за значенням); - «Придумай назву» (для малюнка, картинки, фотографії); - «Придумай риму»; - «Далі буде» (хворий згадує і закінчує рядок з вірша) .А на більш пізніх стадіях одужання корисні пазли, кросворди, ребуси, усний рахунок, «хрестики нулики», ігри в слова. А також хворий повинен щодня писати і малювати.
Корисна порада
Пам'ятайте: - заняття для відновлення повинні бути щадними; - вправи необхідно виконувати регулярно; - інтенсивність тренувань повинна залежати від типу перенесеного інсульту; - найкращих результатів можна досягти в перші 6 місяців після перенесеного захворювання.