Як полірувати після фарбування.

Полірування автомобіля після фарбування буває необхідна, якщо при непрофесійної обробці залишилися неглибокі подряпини, патьоки, шорсткості (ефект шагрені). За допомогою шкурки і спеціальних паст можна додати поверхням лиск. Знадобляться терпіння і вправність, і іноді варто відразу звернутися в автосервіс. Якщо ж ви вирішили оновити кузов своїми руками, спочатку уважно вивчіть етапи роботи - важливо все виконати правильно і після довательно.
Вам знадобиться
  • - засоби індивідуального захисту;
  • - очисні серветки;
  • - наждак №2000;
  • - полірувальна машинка;
  • - абразивна поліроль;
  • - диски для машинки;
  • - вода;
  • - обезжириватель;
  • - поліроль без абразиву.
Інструкція
1
Починайте полірування кузова не раніше, ніж після повного затвердіння нового лакофарбового покриття. Час витримки залежатиме від застосовуваного декоративного матеріалу, тому дізнайтеся його характеристики і дотримуйтеся рекомендацій виробника. За практиці автосервісів, до полірування після фарбування приступають і через добу, і через 2-4 тижні.
2
Поставте машину в приміщенні, де будуть виключені протяги, пил та прямі сонячні промені. Все це може позначитися на результаті роботи: пил є додатковим абразивом і може сильно нашкодити косметичному ремонту, а несприятливі погодні умови не дадуть поліролі висохнути за належний час.
3
Пластикові частини авто захистите малярським скотчем. Надіньте чисті гумові рукавички, спецодяг і респіратор. Обов'язково промийте всю поверхню автомобіля, при цьому не забудьте про всі приховані порожнини і виїмки.
4
Знежирте автомобіль перед поліруванням за допомогою спеціальних серветок, які не залишають ворсинок на поверхні. Одну змочіть обезжиривателем (склад з магазину автокосметики), а другий насухо протріть кузов. В після дствия не торкайтеся знежиреного кузова руками, не використовуйте силіконовий крем та інші жири. Пам'ятайте, що на жирову поверхню поліроль лягає погано!
5
Починайте полірування автомобіля з шліфування. Запасіться терпінням, тому що це дуже копітка праця. Рекомендується використовувати водостійку мелкозернистую наждачний папір № 2000, так як вона добре вирівнює і матує поверхні (при цьому знімає мінімум декоративного матеріалу). Перед застосуванням абразив потрібно розм'якшити - потримайте шкурку в воді, поки вона не згорнеться в трубку.
6
Розділіть оброблювану поверхню на ділянки, потім по черзі працюйте над кожним. Для зручності можна відзначити скотчем кордону оброблюваних частин машини. Шліфуйте авто м'якими рухами вперед і назад (а не вкруговую!), Утримуючи шкурку під прямим кутом. В процесі роботи слід періодично змочувати поверхню водою. Працюйте, поки кузов не стане рівним, матовим.
7
Помийте відшліфований автомобіль і приступайте до так званої чорнової поліруванню. Для неї знадобляться спеціальні абразивні пасти. Вони можуть мати крупнозернистий, середньозернистий і дрібнозернистий абразив (№№ 1,2,3). Якщо у вас тверде декоративне покриття і є ушкодження у вигляді дрібних подряпин, можна після довательно використовувати всі номери або тільки №№ 1 і 2; якщо ж ушкоджень практично немає, а лакофарбове покриття м'яке - використовуйте пасту № 3.
8
Проконсультуйтеся з продавцем магазину автохімії та автокосметики, він допоможе підібрати відповідні пастам круги для полировальной машини.
9
Наприклад, ви використовуєте пасти-абразиви №№ 1 і 2. Спочатку змочіть коло № 1 і нанесіть на кузов невелику кількість пасти цього ж номера. Робіть легкі рухи - спочатку по горизонталі, потім - по вертикалі. Починайте працювати на малих обертах машинки, а потім то підніміть їх до 1500.
10
Час від часу обприскуйте оброблювану поверхню водою, але не перестарайтеся - інакше паста розтечеться по автомобілю. Коли поверхня буде рівномірно відполірована, повторіть всі маніпуляції з пастою № 2 і підходящим полірувальним кругом- це відкоригує похибки, що залишилися при первинній поліруванню.
11
Очистіть кузов від залишків абразиву серветками і починайте полірувати машину «по-білому», полировальной пастою без додавання абразиву. При роботі не можна сильно тиснути на диск, щоб він не залишав слідів. Якщо ви все зробили правильно, то автомобіль придбає дзеркальний блиск, а вся його поверхня стане однорідною.
Корисна порада
Внаслідок полірування автомобіля можна прибрати невеликі подряпини, якщо вони зачіпають тільки лакофарбове покриття. Складніші дефекти (подряпаний грунт, вм'ятини і т.д.) зажадають професійного точкового ремонту. Тільки після нього цього можна буде фарбувати проблемну зону і полірувати кузов.
Безперечно, час на все накладає свій відбиток. Винятком не є і ваша машина. Погодьтеся, через деякий час зовнішній вигляд вашого автомобіля дещо відрізняється від того блискучого і чаруючого погляд вигляду, який був в автосалоні. Навіть своєчасна мийка кузова і належний догляд не можуть зберегти покриття у відмінному стані як завгодно довго. Нарешті настає той час, коли ви замислюєтеся вже про поліровці автомобіля .
Інструкція
1
Перед тим, як полірувати машину її слід підготувати. Для початку необхідно добре помити і протерти поверхню, не залишивши ні єдиної піщинки на кузові. Також необхідно заклеїти всі гумові, пластикові та нікельовані частини кузова.
2
Залежно від того, в якому стані знаходиться покриття машини, розрізняють декілька видів поліровок.Защітная поліровка на основі епоксидної смоли. Це найдешевший спосіб полірування, тому й не самий довговічний. Ефект від нього зберігається не більше шести місяців. Таку полірування проводять, як правило, при переході на весняно-літній сезон, щоб захистити фарбу від атмосферних впливів і вигоряння на сонці.
3
Нанополіровка. Цей спосіб полірування разюче відрізняється в ціні від попереднього. Вартість його вище майже в чотири рази, ніж у попереднього. Але і ефект від такої роботи буде на порядок вище. Нанополіровка забезпечує неперевершений захист покриття протягом трьох років. Як говориться, мета виправдовує засоби.
4
Нарешті, якщо ваш автомобіль пройшов випробування часом, то йому потрібна відновлююча (абразивна) поліровка. Цей тип полірування протікає зазвичай в два етапи. Спочатку знімається шар, схильний до корозії, подряпини та інші дефекти покриття. Потім наносять покриття, яке забезпечує не тільки захист, а й відновлює поверхню. Після такого полірування старий автомобіль буде виглядати також ново, як в день покупкі.Однако варто нагадати, що полірування повинні проводити майстри в автосервісі і на спеціальному обладнанні.