Як відкрити акредитив.

Існує різноманіття форм безготівкових розрахунків. Вони стрімко розвиваються. Найбільш поширеними є розрахунки з використанням акредитива .
Вам знадобиться
  • Рахунок в банку
Інструкція
1
Акредитив за своєю суттю є гарантією безпеки та законності проведення будь-якої угоди. Продавець доручає банку перевести певну суму грошових коштів на рахунок іншої особи після виконання ним своїх зобов'язань. Виконання умов договору обов'язково повинно бути підтверджено документально.
2
Застосування цієї форми розрахунків дозволяє знизити ризик неплатежів і невиконання договірних зобов'язань.
3
Існують різні види акредитивів. Найбільш часто застосовуються такі: відкличні, безвідкличні, підтверджені, непідтверджені і поновлюваний. Умови першого платник не може змінити без узгодження з одержувачем платежу. Другий може змінюватися в односторонньому порядку. В третьому випадку банк повністю відповідає за платежі. Револьверний поновлюється при регулярних поставках товару.
4
Процедура відкриття однакова для всіх видів. По-перше, продавець і покупець домовляються про те, що розрахунки за угодою будуть здійснюватися за допомогою акредитива . Потім платник звертається в кредитну організацію з двома екземплярами заяви на його оформлення. Для цього у нього повинен бути відкритий свій рахунок (картковий або депозитний).
5
По-друге, банк уточнює всі деталі угоди, починаючи від питань транспортування продукції і закінчуючи перевіркою правильності оформлення всіх документів. На ім'я продавця відкривається спеціальний рахунок «Акредитиви», про що сповіщається його власник. На цей рахунок банк перераховуватиме кошти з рахунка свого клієнта.
6
Платник уважно вивчає документи і робить висновок, чи влаштовують його умови, і чи може він їх виконати. Якщо виникають сумніви, він може звернутися до покупця з проханням зміни певних формулювань. Після погодження та затвердження всіх пунктів акредитив підписується і відправляється платникові.
7
Після виконання зобов'язань продавець направляє підтверджуючі документи в банк. Вони перевіряються покупцем і підтверджуються письмово. Після цього гроші перераховуються на рахунок одержувача.