Як зняти радіатор Ауді 80. Як зняти радіатор з ваз 2109.

Якщо у вас виникли підозри, що радіатор негерметічен, негайно проведіть перевірку тиском в автомайстерні. При очевидності же дефекту можна самостійно зняти радіатор і відвезти його в ремонт.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ
  • - викрутки
Інструкція
1
Зніміть нижню захист моторного відсіку і злийте охолоджуючу рідину. Від'єднайте від радіатор а шланги і наконечники проводів, розташованих на Термовимикач вентилятора системи охолодження, і зніміть штекери цього вентилятора.
2
У моделей з чотирьох- і шестициліндровими двигунами виверніть кріпильні болти по обидва боки радіатор а. Втисніть його злегка назад і витягніть разом з вентилятором.
3
У моделі з пятицилиндровим двигуном зніміть верхню захист радіатор а. Для цього, відвернувши болти, витягніть її з передніх кріплень. Зверху і знизу радіатор а зніміть трубки системи охолодження. Потім від'єднайте невелику трубку, підходящу до розширювального бачка на радіатор е.
4
На правій стороні радіатор а повністю відгвинтите кріпильну перегородку, нижнє кріплення. Вийміть радіатор , витягаючи його вгору.
5
В деяких варіантах оснащення (посилене охолодження, тягово-зчіпний пристрій, кондиціонер) п'ятициліндровий двигун забезпечений додатковим водяним радіатор ом, розташованим безпосередньо перед двигуном і підключається паралельно з головним радіатор ом. Для його демонтажу зніміть нижню захист моторного відсіку.
6
Злийте охолоджуючу рідину і від'єднайте шланги системи охолодження від радіатор а. На додатковому агрегаті виверніть кріпильні гайки.
7
Для зняття шлангів за допомогою викрутки послабте відкручувати хомути. Щипцями до упору стисніть по обом «вушках» пружинні хомути. Знявши шланги, звільніть їх щільно сидять кінці з допомогою викрутки. Для цього вставте її між патрубком і шлангом і рухайте нею як важелем.
8
Якщо необхідно встановити нові шланги, надягайте їх на патрубки якнайглибше, щоб вони не зісковзнули. Затягуючи закручивающиеся хомути, чи не застосовуйте особливих зусиль, щоб не зірвати різьбу.