Як відрегулювати клапани на Toyota.

Якщо привід шумить, а двигун став погано тягнути через неповне заповнення циліндра робочою сумішшю, значить, необхідно відрегулювати клапана. Своєчасна робота, проведена в цьому напрямку, дозволить уникнути витоку газів, що викликає втрату тяги двигуна, і зберегти клапани від перегріву і прогоряння.
Вам знадобиться
  • - магніт
  • - викрутка
  • - мікрометр
Інструкція
1
Кришку головки циліндрів акуратно зніміть. Двигун проверніть доти, поки поршень першого циліндра не займе положення верхньої мертвої точки. Простежте, щоб мітка на шківі збіглася зі штифтом, розташованим на шківі масляного насоса.
2
Зверніть увагу на штовхачі клапанів: належні першого циліндра повинні мати невеликий люфт, а штовхачі четвертого - сидіти щільно. Якщо цього не сталося, то проверніть двигун ще на один оборот.
3
Вставте щупи між поверхнею кулачка і штовхачем і перевірте зазори клапанів поршня першого циліндра. На різних двигунах зазори випускних і впускних клапанів різні. Уточніть показники за таблицею замірів та регулювань.
4
Провернувши двигун на один оборот, заміряйте зазори клапанів поршня четвертого циліндра в положенні верхньої мертвої точки. Визначити, що регулювання виконана правильно, ви зможете при введенні кінця щупа. Під легким натисканням він повинен прогнутися і увійти всередину.
5
При регулюванні зазорів замініть з верхнього боку штовхачів регулювальні шайби. Для цього проверніть коленвал до установки відповідного кулачка вгору вістрям і за допомогою спеціального інструменту притисніть штовхач всередину. Потім магнітом або маленькою викруткою витягнете регулювальну шайбу.
6
Перед тим як притиснути штовхач, поверніть його до звернення до свічок насічки з верхньої сторони. Зверніть увагу на те, що ніжкою пристосування повинні притискатися відразу обидва штовхача.
7
Зняту шайбу виміряйте за допомогою мікрометра і запишіть результат. Щоб забезпечити необхідний зазор клапана, обчисліть товщину нової шайби. Для впускного клапана - з результату, отриманого в процесі вимірювання зазору клапана, відніміть 0,25 мм і додайте товщину знятої шайби. Для визначення товщини нової шайби випускного клапана замість 0,25 мм віднімайте 0,30 мм.
8
Виберіть шайбу, найбільш близьку за своєю товщині до необхідному зазору. Для її установки знову притисніть штовхач всередину. Виміряйте зазор клапана і відрегулюйте його в інших клапанах.