Як перевести короткострокові позики в довгострокові.

Короткотерміновими вважаються позики , видані на 12 місяців. Всі інші кредити належать до довгострокових. Переклад позик з одного виду в інший регулює ПБО 15/1 від 1.01.02. При перекладі необхідно дотримуватися певної послідовності.
Вам знадобиться
  • - договір або додаткову угоду;
  • - новий графік погашення позики;
  • - бухгалтерські проводки;
  • - постанова суду.
Інструкція
1
Якщо клієнт не має можливості зробити своєчасний розрахунок за виданим позиці, ви можете перевести короткострокову позику в довгостроковий. Терміни реструктуризації боргу повинні бути узгоджені обома сторонами.
2
Відповідно до чинного законодавства ви можете переоформити договір або скласти додаткову угоду до діючого документу.
3
Новий договір або додаткову угоду складайте в двох примірниках для кожної із сторін, ставте підписи уповноваженого працівника кредитної організації і клієнта або його нотаріально довіреної особи.
4
Перед підписанням нового договору або додаткової угоди складіть новий графік щомісячного погашення боргу. Графік складайте з урахуванням нових умов, що діють в кредитній організації на момент підписання договору.
5
Всі дані по позиці перенесіть з дебету 66 на дебет 67 і з кредиту 51 на кредит 52. За касової проводці внесіть витрата на кредит 50.
6
Якщо всі платежі з короткочасного позиці вносилися своєчасно, то кредит не вважається простроченим і переведення його в довгостроковий займ не несе за собою жодних штрафних санкцій. Якщо терміни платежів були прострочені, ви маєте право нарахувати та стягнути неустойку в розмірі 1/300 від суми, що залишилася позики за кожний прострочений день.
7
Переклад позик з короткострокових у довгострокові здійснюється не тільки за взаємною домовленістю між клієнтом і кредитором, але і за рішенням суду, якщо клієнт звернувся туди із заявою про свою неспроможність. У цьому випадку реструктуризація боргу може бути оформлена строком від 5 років. Таке найчастіше проводиться в тому випадку, якщо кредитор не має можливості отримати в якості розрахунку майно клієнта або заарештувати рахунки в банку з причини того, що у клієнта просто нічого немає.