Як підключити лазерний діод.

Лазерний діод відрізняється від свето діод а дуже малою площею кристала. Це призводить до значної концентрації потужності, тому навіть короткочасне перевищення струму через перехід діод а може привести до спалювання кристали не теплом, а власним випромінюванням.
Інструкція
1
Найбільш зручний для проведення експериментів червоний лазер з вихідною потужністю близько 200 милливатт, наявний в кожному комп'ютерному приводі, що пише для DVD-дисків. Візьміть привід з зношеної механікою, більш непридатний для використання за прямим призначенням. Переконавшись, що пристрій знеструмлено і ні з чим не пов'язане, розберіть його і вийміть з перемещающейся каретки два лазерних діод а.
2
Обидва діод а перевірте в дії. Для цього, направивши лінзу приладу від себе на аркуш паперу, підключіть до нього батарейку від материнської плати (обов'язково не нову, а полуразряженного). Лазер має три висновки, два з яких з'єднані між собою - вони мінусові, що залишився же висновок є додатним. Виберіть той з двох діод ов, який освітить лист яскравим і насиченим червоним кольором. Другий же прилад є інфрачервоним. Слабке червоне випромінювання у нього - побічне, інтенсивність ж інфрачервоного значно вище, тому його теж не можна направляти в очі.
3
Лазер, який опинився червоним, встановіть на саморобний радіатор. Для цього в алюмінієвій пластині товщиною близько 4 мм просвердлите отвір такого діаметру, щоб прилад туго входив в нього. Між корпусом діод а і радіатором нанесіть тонкий шар термопасти.
4
Візьміть керамічний дротяний резистор опором в 20 Ом і потужністю в 5 Вт Такі резистори є, зокрема, в старих сканерах Mustek. Дотримуючись полярності, підключіть діод до зарядного пристрою від стільникового телефону через цей резистор. Сам лазер зашунтірует керамічним конденсатором будь-якої ємності.
5
Відвернувши лазер від себе, включите зарядний пристрій в мережу. З'явиться світло. Спробуйте за допомогою плосковипуклой або двоопуклої лінзи сфокусувати його на аркуші легкоплавкого матеріалу, що поглинає червоний колір (наприклад, чорної або темно-синьою пластмаси). Протримаєте його кілька секунд в одній точку, і в місці його попадання залишиться слід.
6
Ефектний досвід з лазерним діод ом можна провести наступним чином. Візьміть тонке гумове кільце (набори таких кілець продаються в магазинах канцтоварів). Туго обмотайте кільцем фломастер великого діаметру. Невелика ділянка стрічки пофарбуйте іншим фломастером в чорний колір. Сфокусуйте лазер в цій точці, і через кілька секунд ви перепалить кільце, а фломастер злегка підстрибне. Природно, підстрибнути його змусять не світлова енергія, а кінетична енергія натягнутого гумового кільця, але глядачам про це можна розповісти лише після демонстрації.
Зверніть увагу
Не користуйтесь лазерним діодом за межами приміщення, що не направляйте його випромінювання в очі людей і тварин, на блискучі предмети, дзеркала, а також у вікна.