Як відбілити пожовклий пластик. Як очистити пластмасові тарілки.

З пластика в даний час робляться побутова та електронна техніка, меблі, кухонне начиння, дитячі іграшки і численні дрібні предмети побуту. Загальні властивості у різних видів пластмас є - вони не чутливі до вологості і дуже добре переносять вплив сильних кислот і лугів. Але ось сонячне світло і органічні розчинники надають на них різний вплив - все залежить від конкретного складу того чи іншого полімеру. Часто під дією ультрафіолету пластик жовтіє, і відбілити його вдається не завжди.
Вам знадобиться
  • -спірт;
  • -хлорний відбілювач;
  • -кальцінірованная сода;
  • -пральна порошок;
  • -пергідроль;
  • -ацетон.
Інструкція
1
Іноді невеликий наліт жовтуватого відтінку утворюється від осідання на світлі предмети пилу або кіптяви, і якщо ці частинки самі не впливають на пластик, то прибрати їх цілком можливо. Спробуйте відмити пластик за допомогою звичайного мильного розчину і губки або щітки, якщо поверхня предмета не боїться подряпин.
2
Спробуйте використовувати спирт - метанол, етанол, ізопропанол і т.д. - Який знайдете. Але тільки врахуйте, що всі хімічні досліди слід проводити в добре провітрюваному приміщенні, надівши рукавички, а в деяких випадках і захисні окуляри. А щоб не зіпсувати річ, краще спробувати, відмивши спочатку невеликий шматочок пластика в непомітному місці.
3
В магазинах, де продається комп'ютерна техніка та витратні матеріали, є готові серветки для очищення пластику і моніторів, просочені спеціальним складом. Відчистити і трохи відбілити ними пластик можна швидко і без пошкоджень.
4
Різні фірми пропонують спреї-очищувачі для пластику, які можуть відновити первісний колір поверхні, освіжити й закриє тонкою плівкою для антистатичного захисту. В автосалонах продаються також очищувачі пластмаси та поліролі - відновники пластика на рідкій основі, якими ви теж можете спробувати обробити потрібну річ.
5
Пластикові деталі замочіть на ніч в одному з чистячих миючих засобів з хлором, наприклад, в хлорному відбілювач або гіпохлорит.
6
Візьміть по столовій ложці кальцинованої соди і прального порошку, розбавте літром води і помістіть пластик на кілька годин в цей розчин.
7
Вибілити пожовклий пластик можна спробувати, застосувавши засіб для освітлення волосся, зокрема, пергідроль з окислювачем. Подвійна обробка пластика таким складом іноді дає відмінний результат.
8
Ще один варіант використання пергідролю - в поєднанні з порошкоподібною відбілювачем-плямовивідником. Спочатку обробіть пластик мильним розчином, а потім помістіть в зазначений розчин з пергідролем. Потрібну кількість порошків досягається досвідченим шляхом - десь по дві столові ложки на літр води (якщо мало - додаєте), але необхідно стежити, щоб під час хімічної реакції пергідроль сильно не нагрівався. Для прискорення реакції радять застосовувати ультрафіолетову лампу.
9
Пластик можна спробувати промити також ацетоном. Але майте на увазі, що деякі види цього матеріалу в ньому розчиняються. Візьміть ватку і змочіть її ацетоном так, щоб при обробці речі не було патьоків. Протирати необхідно швидкими рухами по горизонталі, зверху вниз.
10
Якщо вам не вдалося зняти жовтизну через зміни в самій структурі пластика, ви можете спробувати оновити річ, пофарбувавши її аерозольною фарбою.