Як об'єднати два комп'ютери в мережу через роутер.

Маршрутизатор і роутери використовуються для об'єднання декількох пристроїв в локальну мережу. Крім того, таке мережеве обладнання застосовують для синхронного підключення комп'ютерів до інтернету.
Вам знадобиться
  • - Мережеві кабелі.
Інструкція
1
Якщо ви хочете створити домашню локальну мережу, то вам буде потрібно правильно налаштувати параметри роботи роутера. Підключіть це мережеве обладнання до мережі змінного струму. Придбайте два мережевих кабелів прямого обтиску. З їх допомогою з'єднайте комп'ютери з LAN-портами роутера. Пам'ятайте про те, що в кожному ПК має бути присутня вільна мережева карта.
2
Увімкніть роутер і комп'ютери. На одному з ПК запустіть інтернет-браузер. Відкрийте інструкцію до мережного обладнання та з'ясуйте стандартний IP-адреса цього пристрою. Введіть його значення в url-поле браузера. Натисніть клавішу Enter.
3
Після входу в web-інтерфейс налаштувань роутера відкрийте меню LAN. Виберіть відповідні параметри роботи пристрою. Активуйте функції DHCP і Firewall, щоб полегшити подальшу настройку комп'ютерів. Збережіть задані параметри. Перезавантажте роутер. Для цього натисніть відповідну кнопку в меню налаштувань або просто відключіть обладнання від електромережі на деякий час.
4
Скиньте налаштування мережевих адаптерів обох комп'ютерів. Відкрийте меню «Пуск» і виберіть меню «Мережеві з'єднання». Перейдіть до списку доступних мережевих підключень. Відкрийте властивості мережевої карти, яка з'єднана з роутером. Виділіть пункт «Протокол інтернету TCP/IP».
5
Встановіть галочку поруч з пунктом «Отримати IP-адресу автоматично». Якщо через даний роутер комп'ютер отримуватиме доступ до зовнішніх ресурсів, то активуйте пункт «Отримати адресу DNS-сервера автоматично». Натисніть кнопку Ok для збереження параметрів і закриття діалогового меню. Зачекайте, поки мережевий адаптер отримає новий IP-адресу.
6
Аналогічним чином налаштуйте мережеву карту другого комп'ютера . Варто відзначити, що при роботі з системами Windows Vista і 7 необхідно змінювати параметри протоколу TCP/IPv4.
Об'єднання комп'ютерів у мережу може вирішити завдання постійного доступу до загальних файлів, дозволяє спільно підключатися до інтернету, запускати ігри по мережі і відкриває багато інших можливостей. З'єднання в мережу не вимагає великих фінансових витрат і для цього не потрібна допомога висококваліфікованих фахівців.
Вам знадобиться
  • Для створення мережі потрібно кабель UTP ("Вита пара"), свіч ("Switch"), коннектори RJ-45, пристрій для обтиску конекторів.
Інструкція
1
Оберіть місце для установки свіча. Зверніть увагу, що до нього буде йти кабель від кожного комп'ютера, тому зручно розмістити його де-небудь в центрі майбутньої мережі. Прокладіть кабелі від комп'ютерів до свічу. Залиште трохи (близько півметра) запасу кабелів біля комп'ютерів на випадок, якщо буде потрібно трохи посунути системний блок.
2
Обріжте півтора-два сантиметри ізоляції на основному кабелі. Зачищати маленькі кольорові дроти не потрібно! Розташуйте маленькі дроти за кольорами в наступному порядку: «БО, О, БЗ, С, БС, С, БК, К». Де «О» означає помаранчевий колір, «С» - синій, «К» - коричневий. Буква «Б» означає, що це білий кабель з смужками кольору другої літери. Надіньте коннектор на кабель. Слідкуйте за тим, щоб кожен проводок потрапив в свою направляючу коннектора! Вставте конектор з кабелем в обтискний пристрій і міцно стисніть його. Повторіть операцію для всіх кінців кабелю.
3
З'єднайте свич з усіма комп'ютерами. Лампочки, загорающиеся на свіч при включенні комп'ютерів, кажуть про встановлення зв'язку. Якщо при приєднанні якого або комп'ютера не спалахує лапочка на свіч, необхідно обрізати конектори і повторно встановити інші.
4
Тепер необхідно налаштувати систему для загальної мережі. Відкрийте "Панель управління" і виберіть пункт "Мережеві підключення". У вікні, правою кнопкою клацніть на ярлику "Підключення по локальній мережі". Відкрийте властивості підключення. У списку використовуваних компонентів виберіть подвійним клацанням "Підключення по локальній мережі". Призначте всім комп'ютерам маску мережі "255. 255.255.0". IP-адреси слід призначати як "192.168.1.1", "192.168.1.2", "192.168.1.3" і так далі для всіх комп'ютерів сеті.Назначьте одну загальну робочу групу для всіх комп'ютерів. Відкрийте панель управління і запустите ярлик "Система". На вкладці "Ім'я комп'ютера" задайте імена комп'ютерам і призначте всім одну групу, наприклад, "workgroup".