Як лікують вторинну аменорею.

Вторинною аменореей називають відсутність менструацій протягом від 3 місяців і більше. Такий стан виникає після перенесених захворювань, стресів, на тлі гормональних порушень і т.д.
Інструкція
1
Лікування вторинної аменореї залежить від причин виникнення. Це не захворювання, а симптом. Під час вагітності та після пологів цей стан фізіологічне і в лікуванні не потребує. При порушеннях функцій гормональної системи, наприклад, гиперпролактинемии, вторинна аменорея виникає на тлі підвищення рівня пролактину. В цьому випадку встановлюють причину підвищення рівня цього гормону, якщо виявляють гормонпродуцірующей пухлина - її видаляють або проводять гормональну терапію.
2
Цей симптом нерідко виникає у спортсменок на тлі посилених фізичних навантажень, а також у жінок при нестачі білка в харчуванні. В таких випадках проводять корекцію харчового раціону, додаючи в нього легкозасвоювані тваринні білки (м'ясо птиці, яйця і молочні продукти).
3
Вторинна аменорея може з'явитися на тлі сильних стресів - це так звана психогенна форма. Високий рівень адреналіну надає переважна дію на вироблення гонадотропінів, викликаючи порушення циклічності гормонів, яка характерна для нормального менструального циклу. Крім цього симптому виникає емоційна нестабільність та порушення сну. Лікування такої форми полягає в лікідаціі стресових факторів і застосуванні психотропних препаратів.
4
При полікистозі яєчників цей симптом проявляється внаслідок недостатньої вироблення гормонів і може бути результатом неправильного застосування оральних контрацептивів. Залежно від вираженості ураження яєчників використовують хірургічне лікування або гормозаместітельную терапію.
5
Придушення вироблення естрогену і прогестерону може виникнути в процесі прийому деяких лікарських препаратів, таких як цитостатики, антидепресанти або гіпотензивні засоби центральної дії. Вони можуть викликати придушення вироблення гіпоталамусом гонадотропних гормонів і як наслідок - гальмування фолікулярного апарату яєчників. У більшості випадків така форма аменореї проходить після припинення прийому цих засобів, але іноді застосовують замісну гормонотерапію для відновлення менструальної функції.