Як виростити селера.

Вирощування селери - процес нескладний. Вам просто потрібно знати, які операції і коли проводити. Тоді пагони будуть рости здоровими і великими. Зверніть увагу на ряд чинників при вирощуванні селери, і тоді вам буде легше доглядати за рослиною.
Інструкція
1
Отже, купите спочатку хороші сортове насіння. Почніть вирощувати розсаду в лютому-березні в посівних ящиках, наповнених поживною сумішшю (дві частини перегною і дві частини дернової землі). Перед посівом витримаєте насіння в теплій воді добу, раз в 5-6 годин міняючи воду, після чого проростете їх між двома шарами вологої тканини.
2
Семена висаджуйте в грунт не надто купчасто і не дуже глибоко (3-5 мм цілком вистачить). Накрийте ящики плівкою і тримайте їх на світлі і в теплі. Через 2-3 тижні з'являться сходи. Поступово знижуйте температуру і виставляйте ящики в місце з достатнім освітленням, щоб виключити витягування сходів. Коли на кожній рослині буде по 2-3 листочка, прорідити розсаду на 3 см або распікіруйте в горщики.
3
За тиждень (максимум) до висадки загартуйте розсаду, виставивши її в півтінь на відкритому майданчику. Пізніше пересуньте розсаду на світло. Розсаду можна висаджувати рано, тому що вона здатна витримувати температуру до -9оС. В цей же час зниження температури нижче + 10оС на тривалий час може викликати утворення квітконосів вже в перший рік життя рослини. Найбільш комфортна для селери температура - від 18 до 22оС.
4
Для того щоб селера дав хороші коренеплоди, за ним потрібно правильно доглядати. Проводите регулярні поливи, розпушування і прополки. Після того як ваша розсада приживеться, підгодуйте її коров'яком, розбавленим водою (1: 10) або пташиним послідом (1:20). Підійдуть і комплексні добрива. Такі підгодівлі також слід проводити раз на два тижні, коли розсада вже встигне прижитися. Ближче до самого початку осені видаляйте нижнє листя для найкращого формування коренеплоду.
5
Прибирайте селера восени, простягнувши якомога довше часу, але і не застудити коренеплоди. Обрізайте листя до довжини 2-3 см на які закладаються на зберігання рослинах.
6
Живильні речовини, що містяться в коренеплодах селери, дозволять вам отримати величезну кількість вітамінної зелені в період міжсезоння. Готуйте невеликі коренеплоди (60-100 гр.) До посадки ще під час прибирання, обрізавши їх до довжини 2-3 см і залишивши точки росту. Такі коренеплоди можна висаджувати дому у час року в ящики висотою приблизно 12-15 см в грунт, приправлену вологої поживною сумішшю (дернова земля і перегній у співвідношенні 1: 1).
7
не засинайте при цьому верхівки коренеплодів. Поливайте рослини рідко і рясно у міру практично повного висихання ґрунту. Зелень зрізайте по мірі необхідності, намагаючись не зіпсувати верхушечную точку. Зрізати можна два рази, підгодовуючи після цього рослина аміачною селітрою або сечовиною в розрахунку 3-4 гр. на літр води. Втретє прибирайте разом із зеленню і коренеплоди.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7U1K9G5Em58
Селера буває листовий, кореневої і черешкова. У черешкові селери їдять щільні волокнисті черешки, які дозрівають в серпні. Найпоширеніші сорти - «Золоте перо», «Бейо Заден» і «Юта». Черешкова селера може мати як білі і зелені, так і рожеві або червоні листя.
Вам знадобиться
  • - фунгіцид;
  • - рідкі добрива;
  • - солома;
  • - папір та гумка (мотузочок) або стаканчики від молочних продуктів.
Інструкція
1
Якість насіння селери можна підвищити завдяки «витримці»: краще, щоб перед посадкою вони полежали три або чотири роки. Потім насіння черешкові селери рекомендується обробити фунгіцидом, щоб пізніше рослина не захворіло бактеріальної плямистістю листя. Висівати насіння коштує рідше. Можна розміщувати їх відразу на грядці. Можна висівати насіння в контейнери, ставити їх в тепле місце і переносити на город через кілька тижнів. Висаджувати розсаду селери необхідно після заморозків. При цьому бажано, щоб у цей період висота рослин складала 5 - 7 см.
2
Не можна вирощувати селеру біля пастернаку: в цьому випадку обидва рослини можуть постраждати від сельдерейной мухи. Черешкова селера любить добре дренированную і удобрення землю. Велике значення для розвитку рослини має постійна вологість грунту (тільки при цьому важливо уникати підтоплення коренів). Грунт потрібно мульчувати, найкраще - соломою.
3
На грядці рослини слід розміщувати на відстані 20 см один від одного. Кожні десять днів черешкова селера слід підгодовувати рідким добривом (наприклад, настоєм кропиви). Три - чотири рази за сезон необхідно рихлити грядки.
4
Коли селера виросте до 45 см, його черешки треба «упакувати» в темну папір, а зверху обв'язати ниткою або надіти гумку. Замість паперу для обв'язки можна взяти високі стаканчики з-під молочних продуктів (в цьому випадку необхідно відрізати у стаканчика дно, надіти його на черешкова селера - широкою частиною в землю, прикопати і підгорнути). Верхня частина рослини - близько 15 см - у всіх випадках повинна залишитися вільною. Таким чином за 12 - 14 днів черешки очищаються, робляться соковитими і ніжними - тобто стають придатними в їжу.
5
Перед заморозками черешкова селера викопують, забирають у вологе і прохолодне місце і знову садять на наступний рік.
Корисна порада
Один з варіантів приготування селери: черешки, нарізані шматочками завдовжки 8 - 10 см, варять 10 - 12 хвилин у воді з сіллю і подають, полив рослинним маслом. Крім того, черешки смажать або в сирому вигляді додають в салати. Сушені листя використовуються як приправи.