Як перевірити пульт від телевізора. Як підібрати пульт ду до телевізора.

Пульти дистанційного керування виводять з ладу з різних причин: забруднення контактів, псування резонатора, світлодіода. Успішний ремонт пульта можливий лише в тому випадку, якщо місцезнаходження несправності визначено правильно.
Інструкція
1
Візьміть мобільний телефон з функцією фотоапарата. Включіть в ньому відповідний режим, після чого направте світлодіод пульта в об'єктив камери. По черзі натисніть на ньому всі клавіші.
2
Спалахи інфрачервоного світлодіода пульта не сприймаються людським оком, але фіксуються камерою телефону. Якщо виявиться, що світлодіод спалахує при натисканні одних клавіш, але не реагує на натискання інших, шукайте несправність в клавіатурі. Хаотичне повільне включення і виключення діода без реакції на натискання будь-яких клавіш говорить про вихід з ладу резонатора. Нарешті, повна відсутність світіння може бути наслідком несправності як резонатора, так і батарей або світлодіода.
3
В останньому випадку перед розкриттям і ремонтом пульта поміняйте в ньому батарейки, дотримуючись полярності і знову перевірте прилад. Можливо, після цього лагодити його не буде потрібно. У разі ж, якщо виявилося, що причина не в батарейках, вийміть їх, а потім розберіть пульт. При несправності клавіатури зробіть її чистку, для чого помістіть всі деталі пристрою, крім батарейок, в тазик з водою, в яку додано трохи засобу для миття посуду. Протримавши їх там близько двох годин, вийміть і просушіть при кімнатній температурі протягом ще декількох годин. Не намагайтеся прискорити процес за допомогою фена - це викличе жолоблення плати і остаточний вихід її з ладу.
4
Знову зберіть пульт, встановіть в нього батарейки і перевірте. Якщо і після цього заробили не всі клавіші, причина - у виснаженні струмопровідного шару на контактних майданчиках гумових штовхачів. Відновлення його - справа клопітка.
5
При несправності світлодіода або резонатора Випаяти його. Врахуйте, що світлодіод - полярний елемент, тому перед випаюванням замалюйте, який його висновок був куди припаяний. Також врахуйте, що резонатори чутливі до ударів і тому виходять з ладу набагато частіше, ніж світлодіоди. Несправну деталь візьміть з собою в магазин електронних компонентів, де покажіть продавцю - він підбере інший, відповідний по параметрам. Обов'язково скажіть, що світлодіод вам потрібен саме інфрачервоний, а резонатор - на точно таку ж частоту, що і у зразка.
6
впаяли новий діод або резонатор, зберіть пульт і знову перевірте за допомогою телефону. Після цього випробуйте його з телевізором. Дуже рідко трапляється, що пульт, безперечно формує інфрачервоні спалаху при натисканні клавіш, з телевізором працює нечітко. Це означає, що в останньому несправний фотоприймач або між ним і віконцем у передній панелі накопичилася бруд. Чистити і ремонтувати телевізор повинні тільки особи, що володіють необхідною для цього кваліфікацією, оскільки в ньому є високовольтні ланцюги.
Зверніть увагу
Оберігайте пульт від падінь і впливу статичної електрики, зокрема, не тримайте його близько до екрану кінескопного телевізора. Якщо з ладу вийде НЕ світлодіод або резонатор, а мікросхема, знайти нову того ж типу буде важко.