Як розрахувати теплову потужність.

Основним критерієм при виборі опалювального приладу є його теплова потужність . Вона являє собою ступінь обігріву приміщення. Радіатор повинен нагрівати повітря так, щоб компенсувати теплові втрати самої конструкції.
Вам знадобиться
  • -калькулятор.
Інструкція
1
Опалювальний прилад - прилад, який тим чи іншим способом забезпечує передачу теплової енергії в навколишній простір. Існують різні його види. Вони можуть бути радіаційними, конвективними і змішаного типу. Конструкції також можна поділити на секційні, панельні, трубчасті і пластинчасті.
2
Перед тим як вибрати обігрівач, розрахуйте мінімальну необхідну теплову потужність , для вашого конкретного випадку. Чим менше утеплений будинок, тим потужнішим повинен бути опалювальний прилад. Вимірюється даний показник в ккал/ч.
3
Для розрахунку скористайтеся наступною формулою: Q = v t? K. Перший її елемент являє собою обсяг приміщення, який необхідно обігрівати. Другий - це різниця між температурою поза приміщенням і необхідною температурою всередині нього. Третій - коефіцієнт розсіювання. Він залежить від типу конструкції та ізоляції кімнати. Приймає значення 3,0-4,0 в разі, якщо конструкція є спрощеною дерев'яній або зроблена з гофрованого металевого листа у відсутності теплоізоляції. 2,0-2,9 - якщо ваша кімната з одинарної цегляної кладки. Величина показника 1,0-1,9 - для стандартно побудованого будинку з цегли і невеликого числа вікон. Коефіцієнт розсіювання дорівнює 0,6-0,9 при наявності в будинку поліпшеної конструкції, здвоєних рам, товстого основи підлоги і даху з високоякісного теплоізоляційного матеріалу.
4
Далі визначте цей показник для самого опалювального приладу. Він розглядається як кількість теплоти, що віддається цим приладом в сталому режимі. Вона залежить від різниці середніх температур теплоносія і повітря, і вимірюється в кіловатах (кВт). Формула розрахунку має вигляд: Тнап = (Твх + Твих)/2-Ткомн.Твх,Твих - температура на вході і виході радіатора, Ткомн - температура повітря в кімнаті.
5
У технічному паспорті радіатора зазвичай вказується або температурний режим в форматі Твх/Твих/Ткомн, або температурний напір одним числом