Як налаштувати дискові гальма.

Налаштування дискових гальм велосипеда - як гідравлічних, так і механічних - вимагають певних навичок. Однак при дотриманні послідовності дій і ретельності настройки подібну процедуру цілком можна виконати самостійно.
Вам знадобиться
  • - гайкові ключі;
  • - ексцентрик;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Виконуючи настройку за міжнародними стандартами при роботі з гідравлічними гальмами , закріпіть колесо, після чого правильно відцентруйте калипер щодо положення ротора. Це можна зробити спочатку тільки методом підбору, встановлюючи шайби різного розміру між крепами рами і калипера.
2
Можна налаштувати гідравлічні гальма і більш простим способом: коли колеса і ротор вже встановлені, затягніть вісь і прикріпіть перехідник. Далі нещільно прикрутите калипер і затисніть ручку гальма. Перевірте симетричність висунення колодок при натисканні на ручку - для цього спробуйте покрутити колесо в різні боки.
3
Коли калипер встане на місце, його необхідно щільно прикрутити. Далі гальмівні колодки підведіть до ротора, налаштовуючи необхідне положення.
4
Після здійснення настройки додатково підкрутіть все болти і проведіть оцінку виконаної роботи. При правильній установці, натискаючи на ручку, ротор повинен залишатися на місці, ніяк не змінюючи свого положення.
5
При налаштуванні механічних гальм потрібно затягнути вісь болтами або ексцентриком після того, як ротор і колеса були встановлені на місце. Робити це рекомендується, сидячи на велосипеді, бо механічні гальма досить чутливі до зрушення осі колеса. Потрібно закрутити перехідник - повністю, а калипер до нього - вільно.
6
Пригорніть кліпер таким чином, щоб площина внутрішньої колодки повністю збіглася з роторною площиною, після чого його докрутили. Важливо при докручіваніі не зрушити його з місця. Після цього перевірте взаємне розташування колодки і ротора, що можна зробити як на світ, так і по звуку.
7
Все це вони робили з открученную сорочкою і тросом, які після виконання цих маніпуляцій поставте на місце. Причому при установці необхідно простежити, щоб була притиснута зовнішня колодка. Щоб полегшити регулювання, потрібно при їх установці злегка натиснути на ручку до моменту початку роботи гальма: трос в цей час потрапить в кріплення важеля самостійно.
Корисна порада
Найкраще настроювати гальмо так, щоб регулювання ручки викручувалася зовсім трохи, це допоможе залишитися різьбі на ручці в цілості.