Як підключити електромотор. магазин радіодеталей в Таразі.

Як робочий агрегату багатьох пристроїв, що зустрічаються в практиці автомобільного ремонту, використовується асинхронний електричний двигун. Без такого мотора, наприклад, не обходиться точильний або свердлильний верстат. Щоб електромотор справно працював, він повинен бути правильно підключений, при цьому порядок підключення визначається конструкцією двигуна.
Вам знадобиться
  • - омметр;
  • - вольтметр.
Інструкція
1
Огляньте кінці обмоток електричного мотора. Як правило, вони виводяться на колодку з трьома або шістьма клемами. У випадку з шестіклеммной колодкою кінці обмоток НЕ під'єднуються один до одного, а при трьох клемах використовуйте підключення по типу «зірка» або «трикутник».
2
Вибір з'єднання здійсните, виходячи з напруги в мережі. Якщо в технічному паспорті двигуна зазначено, що обмотки розраховані на напругу 220/380 В, то при підключенні пристрою до мережі з напругою 380 В обмотки з'єднайте «зіркою», а для мережі з лінійною напругою 220 В використовуйте з'єднання типу «трикутник».
3
При використанні схеми підключення «зірка» об'єднаєте однойменні висновки в «нульову» точку.
4
Підключаючи кінці обмоток по типу «трикутник», спочатку з'єднайте кінець першої обмотки з початком другої, потім кінець другої обмотки з початком третьої, після чого кінець третьої з'єднайте з початком першої. Якщо кінці обмоток мають маркування, таке з'єднання не викликає ускладнень.
5
При відсутності маркування визначте кінці обмотки за допомогою омметра. Позначте висновки умовно цифрами 1, 2 і 3, відшукавши попередньо кінці кожної обмотки. Для пошуку з'єднайте дві будь обмотки послідовно і подайте на них напруга 6-36 В. До третьої обмотці підключіть вольтметр змінного струму.
6
Визначте по вольтметр наявність або відсутність змінної напруги. Якщо воно присутнє, то перша і друга обмотки включені «згодним» образом, а відсутність напруги вказує на зустрічну з'єднання. В останньому випадку поміняйте місцями висновки однієї з обмоток, зазначивши початок і кінець першої і другої обмотки.
7
Для визначення початку і кінця третьої обмотки повторіть описану вище процедуру ще раз, але тільки вже з другою і третьою обмотками.
8
Якщо після підключення електромотор а з'ясувалося, що вал його обертається в напрямку, протилежному потрібному, змініть напрямок обертання магнітного поля статора, помінявши місцями два дроти, які з'єднують обмотку статора з ланцюгом харчування.