Як налаштувати файл-сервер.

Способів і технологій розповсюдження файлів через глобальні та локальні мережі на сьогоднішній день існує досить багато. В Windows для того щоб надавати зовнішнім користувачам можливість отримання даних каталогів локальної мережі, необхідно зробити їх ресурсами для загального доступу.
Інструкція
1
Це підхід, на жаль, не позбавлений недоліків. Тому для того щоб, не боячись наслідків, роздавати файли в мережі і регулювати доступ до них, потрібно зробити установку і настройку файлового сервера.
2
Спочатку запустіть настройку управління сервером IIS. Клікніть по «Пуск» на панелі задач на вашому робочому столі, виділіть розділ під назвою «Налаштування», натисніть на «Панель управління» і перейдіть в неї. В поточному вікні знайдіть ярлик "Адміністрування" і відкрийте його. Потім відкрийте ярлик під назвою Internet Information Services.
3
Тепер перейдіть до налаштування самого файлового сервера. Розгорніть розділ «Локальний комп'ютер» в лівій частині вікна Internet Information Services. Потім відкрийте «Вузли FTP». Тепер виділіть пункт під назвою «FTP-вузол за замовчуванням». В меню виберіть пункти «Властивості» і «Дія».
4
На цьому етапі вам необхідно налаштувати основні параметри роботи сервера з файлами. Перейдіть на вкладку «FTP-вузол» у вікні під назвою «Властивості: FTP-вузол за замовчуванням». Введіть порт і ip-адреса, на яких повинен сервер приймати з'єднання, в групі елементів управління, яка називається «Ідентифікація». В групі «Підключення» вкажіть параметри обмежень на граничний термін очікування підключень і кількість. Поруч з написом «Вести журнал" поставте прапорець і виберіть формат журналу, якщо вам потрібно збереження докладної інформації про дії, вироблених користувачами.
5
До файловому серверу налаштуйте параметри доступу. Переключіться на вкладку під назвою «Безпечні облікові записи». Поруч з написом «Дозволити анонімні підключення" поставте прапорець, вкажіть ім'я непривилегированного користувача локальної мережі і при необхідності його пароль, якщо має бути можливість анонімного доступу. На цій же вкладці налаштуйте список всіх операторів FTP.
Якщо вам необхідно, щоб серверний комп'ютер управляв зіставленням IP-адрес та імен інших комп'ютерів локальної мережі, перемкніть на роботу в якості WINS-сервера. В результаті користувачі зможуть звертатися до ресурсів мережі по іменах комп'ютерів, а не по IP-адресою. Налаштування складається з підготовки, установки параметрів і присвоювання завдань.
Інструкція
1
Виконайте ряд попередніх заходів, які дозволять вам правильно налаштувати WINS-сервер. Вивчіть основні поняття даної служби, щоб надалі вам були зрозумілі окремі параметри. Перевірте налаштування операційної системи комп'ютера.
2
Наприклад, якщо у вас встановлений Windows Server 2003, то всі параметри повинні стояти за замовчуванням. Комп'ютер, на якому налаштовується WINS-сервер, повинен володіти статичним IP-адресою, а томи дисків повинні використовувати файлову систему NTFS. Увімкніть брандмауер Windows і активуйте майстер настройки безпеки.
3
Перейдіть в меню «Пуск» і відкрийте розділ «Панель управління». Виберіть пункт «Адміністрування», у вікні, запустіть команду «Управління даними сервером» або «Майстер настройки сервера». Перейдіть на вкладку «Додати або видалити роль». Виберіть зі списку пункт «WINS-сервер" і клацніть на кнопку «Далі». З'явиться сторінка «Зведення вибраних параметрів», на якій ознайомтеся з даними по установці WINS-сервера. Підтвердіть зазначені відомості, натисканням кнопки «Далі».
4
Дочекайтеся закінчення настройки компонентів для WINS-сервера. Варто відзначити, що для установки служби WINS, на відміну від інших служб Windows, не потрібно вводити дані адміністратора, тому просто спокійно дочекайтеся завершення роботи майстра установки.
5
Після закінчення з'явиться повідомлення, в якому буде повідомлятися, що даний комп'ютер тепер є WINS-сервером. Натисніть на посилання «Перегляд відомостей про налаштування». Також можна вручну знайти і відкрити файл логів, який знаходиться за адресою/Debug/Configure Your Server.log.
6
Закрийте майстер настройки сервера, натиснувши кнопку «Готово». Після цього обновіть операційну систему Windows. Відкрийте майстер настройки безпеки і перевірте правильність зазначених даних. З цього моменту WINS-сервер є повністю готовим до роботи.
7
Крім цього ви можете встановити додаткові завдання, які дозволяють перевіряти правильність роботи, керувати записами, виконувати реплікацію змін або керувати сервером з інших мережевих комп'ютерів. Для цього достатньо запустити майстер налаштувань сервера і активувати відповідну функцію.