Термінальний режим: Як його налаштувати.

Якщо ви хочете безпосередньо користуватися ресурсами сервера, то необхідно попередньо налаштувати термінальний режим . Також даний режим дозволяє управляти сервером через інтернет, що значно скорочує трафік. Для установки необхідно виконати кілька нескладних дій.
Інструкція
1
Включіть ваш сервер. Перейдіть в головне меню «Пуск» і відкрийте розділ «Панель управління». Запустіть ярлик «Управління сервером», виберіть пункт «Додати нову роль» і встановіть йому роль сервера терміналів. Після цього операційна система попросить перезавантажити комп'ютер. Натисніть «Ок» і дочекайтеся повного запуску.
2
Встановіть сервер термінальних ліцензій. Це необхідно зробити для того, щоб сервер дозволяв виконувати множинні термінальні підключення. Підключіть комп'ютер до інтернету і проведіть процедуру ліцензування. Для цього зайдіть в розділ «Панель управління» і виберіть у меню «Адміністрування» пункт «Ліцензування сервера терміналів». Після цього зверніться зазначенням майстра активації. При цьому знадобиться ввести свої персональні та контактні дані.
3
Запустіть утиліту Client Access License Wizard після того, як завершите активацію. Вкажіть у вікні, тип ліцензії та кількість користувачів вашого термінального сервера. Якщо вибрати тип Per Device, то до сервера може підключитися тільки певне число комп'ютерів, а якщо встановити тип Per User, то обмеження встановлюється за кількістю користувачів.
4
Налаштуйте термінальний режим для доступу через інтернет. Для цього відкрийте настройки маршрутизатора та дозвольте з'єднання до сервера по порту 3389. Вкажіть також, що запити даного порту повинні перенаправлятися на внутрішній термінальний сервер. Якщо ви користуєтеся проксі-сервером, то налаштуйте його так, щоб обмін даними відбувався через порт 3389.
5
Запустіть оснащення Terminal Server Manager і перейдіть в розділ властивостей дозволів. Вкажіть список користувачів або їх груп, які можуть користуватися ресурсами сервера в термінальному режим е. Збережіть налаштування і перезавантажте операційну систему.
Термінальний режим дозволяє користувачам працювати з ресурсами сервера безпосередньо. Він дуже зручний у тому випадку, якщо робочі станції не надто потужні і раціональніше безпосередньо працювати з ресурсами більш потужного сервера. Також термінальний режим дуже зручний для роботи з сервером через інтернет, так як він дозволяє скоротити трафік.
Інструкція
1
Встановіть сервера роль сервера терміналів. Для цього увійдіть через меню «Пуск» в «Панель управління» -> «Управління сервером».
2
Оберіть пункт меню «Додати нову роль». Зі списку виберіть «Сервер терміналів».
3
Проведіть перезавантаження сервера на прохання операційної системи.
4
Встановіть сервер термінальних ліцензій. Цей модуль необхідний для того, щоб сервер терміналів дозволяв множинні термінальні підключення.
5
Встановіть з'єднання з інтернетом і активуйте сервер термінальних ліцензій. Для цього необхідно ввести свої контактні дані.
6
Після активації сервера термінальних ліцензій запустіть Client Access License Wizard і вказавши тип ліцензій, встановіть число користувачів вашого термінального сервера. Типів термінальних ліцензій може бути два. Тип Per Device - дозволено підключення певної кількості комп'ютерів. Тип Per User - дозволено підключення певної кількості користувачів.
7
Якщо ви плануєте підключення до сервера терміналів з інтернету, налаштуйте доступ до нього на маршрутизаторі і проксі-сервері. На маршрутизаторі необхідно дозволити підключення на порт 3389 - цей порт використовується для термінального підключення до сервера. Також необхідно вказати маршрутизатора перенаправлення запитів з цього порту на внутрішній термінальний сервер. Проксі-сервер необхідно налаштувати таким чином, щоб він дозволяв обмін даними по порту 3389.
8
Налаштуйте доступ користувачів до термінального сервера. В оснащенні Terminal Server Manager у властивостях дозволів визначте список користувачів або груп користувачів, яким дозволений доступ в термінальний режим.
Зверніть увагу
При організації термінального доступу пам'ятайте, що порт 3389, який є портом для передачі даних в термінальній сесії, унікальний і ви не зможете організувати підключення до двох термінальних серверів з інтернету, використовуючи один і той же публічний IP-адресу.
Корисна порада
Розташовуйте термінальний сервер таким чином, щоб він здійснював обмін даними по захищеному шифрованому каналу. Для цього можна організувати VPN з'єднання, за яким буде проходити сесія термінального підключення або скористатися іншими програмами організації шифрованого каналу.