Як відокремити слова від музики.

Минусовка - зручний вид музичного треку, що дозволяє тренуватися в вокальних вправах, співати караоке, готувати різноманітні шоу та музичні спектаклі. Проте, не завжди можливо знайти підходящу мінусовку в Інтернеті, і людина замислюється, як самостійно витягти з мелодії голосову партію. У цій статті ми розповімо про те, як відокремити вокал від фонограми максимально якісно, щоб отримати тільки мелодійну композицію. Для цього вам буде потрібно універсальна програма для роботи зі звуком Adobe Audition.
Інструкція
1
Скопіюйте кілька разів потрібний трек в папці, назвавши чотири копії по-різному - оригінал, низькі частоти, високі частоти і середні частоти.
2
Скачайте Adobe Audition, запустіть програму і відкрийте в ній чотири копії вашої музичної композиції. Після цього виділіть трек оригіналу, відобразивши його звукову хвилю.
3
Клацніть по виділеній від початку і до кінця хвилі правою клавішею миші, знайдіть в випадаючому меню розділ «Фільтри» і його підрозділ «Витяг центрального каналу». Відкриється вікно редагування параметрів центрального каналу звуку.
4
В лінії «Рівень центрального каналу» регулюйте повзунок гучності каналу, рухаючи його вправо і вліво, а потім в рядку «Налаштування дискримінації» встановіть значення ширини вирізання.
5
Час від часу натискайте «Перегляд», щоб відстежувати зміни, і допрацьовуйте настройки доти, поки ви не будете задоволені результатом при прослуховуванні. Натисніть ОК.
6
Відкрийте трек з низькими частотами і знову клацніть правою клавішею по виділеній звуковій хвилі. Вкажіть в меню розділ «Наукові фільтри» і у вікні, виберіть вкладку «Баттерворд».
7
Частота зрізу повинна складати 800Hz. Як і минулого разу, ви можете відстежувати зміни, прослуховуючи їх кнопкою «Перегляд».
8
Подібним чином відрегулюйте показники в треку високих частот і середніх частот, встановивши в розділі «Смуга пропускання» значення 800-6000Hz і вирізаючи центральні канали у всіх залишилися треках.
9
Добийтеся у витягу вокальної партії з фонограми такого ефекту, щоб голос зник сам по собі, без втрат в якості інструментальних і мелодійних партій.
10
Тепер вам залишилося тільки сформувати з чотирьох відредагованих по частотах доріжок мультитрек. Для цього встановіть всі треки один над одним в робочому вікні, для прослуховування та перевірки натисніть Play, і якщо все влаштовує, і не потрібно правити еквалайзер - збережіть мультитрек в один загальний звуковий файл на комп'ютері.
Минусовка - зручний різновид музичного треку без слів, що дозволяє тренуватися у виконанні вокалу, співі караоке, підготовці різноманітних шоу та вистав. Але не завжди виходить знайти в інтернеті підходящу мінусовку. Щоб самостійно отримати голосову партію з мелодії, потрібна універсальна програма для редагування звуку Adobe Audition.
Інструкція
1
Скопіюйте потрібний трек кілька разів, назвавши по-різному чотири копії - оригінал, середні частоти, високі частоти і низькі частоти. Скачайте Adobe Audition, відкрийте програму і вставте в неї чотири копії музичної композиції. Тепер виділіть трек оригіналу і подивіться його звукову хвилю.
2
Клацніть по виділеній хвилі правою клавішею, знайдіть в меню, що розділ «Фільтри» з підрозділом «Витяг центрального каналу». Відбудеться відкриття вікна зміни налаштувань центрального каналу.
3
Регулюйте гучність каналу в поле «Рівень центрального каналу», рухаючи повзунок вліво і вправо, а потім в панелі «Налаштування дискримінації» поставте необхідну ширину вирізання. Натискайте періодично «Перегляд» для відстеження змін і регулюйте налаштування, поки ви не залишитеся задоволені результатами при прослуховуванні. Клікніть ОК.
4
Відкрийте доріжку з низькими частотами і знову клацніть правою кнопкою по виділеній хвилі. Вкажіть в меню вкладку «Наукові фільтри» і виберіть у вікні, пункт «Баттерворд».
5
Перегляньте частоту зрізу і переконайтеся, що вона становить 800Hz. Відслідковувати зміни слід натисканням на кнопку «Перегляд».
6
Відрегулюйте подібним чином показники в треку середніх частот і високих частот, встановіть в області «Смуга пропускання» число 800-6000Hz і виріжте центральні канали в інших треках.
7
Досягніть у витягу з фонограми вокальної партії потрібного ефекту, в результаті якого голос зникне сам по собі, а інструментальні і мелодійні партії не втратять у якості.
8
Сформуйте з чотирьох доріжок, відредагованих по частотах, мультитрек. Встановіть треки по черзі в робочому вікні, прослухайте і перевірте їх, натиснувши Play, після чого зробіть збереження мультитреки в один звуковий файл на вашому комп'ютері.