Як знімати автомобільні чохли.

Автомобільні чохли покликані захищати матеріал, з якого виготовлені сидіння. Тому вони досить швидко забруднюються і протираються і вимагають заміни або тотальної прання. Для установки нових чохлів потрібно зняти старі, що часом буває досить проблематично.
Вам знадобиться
  • - чохли;
  • - шнурівка;
  • - липучка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Вивчіть уважно стан старих чохлів. Якщо вони прийшли в повну непридатність і підлягають утилізації, то можна їх просто-напросто розрізати. Зробіть надріз посередині. Дійте дуже акуратно, щоб ненароком не зачепити і не порушити обшивку сидінь. Після цього потрібно відрізати матеріал чохла під сидінням, де він прикріплений на безліч сталевих кілець.
2
Демонтуйте підголовники. Для цього опустіть їх максимально вниз, вперед і різко вгору. Підголівник повинен легко вийти з пазів з характерними клацаннями. Зніміть чохол, туго натягнутий на підголівник. Розпоріть шов, що з'єднує кінці матеріалу. Потягніть його акуратно вгору. При цьому не смикайте сильно, щоб не порвати і не розтягнути чохол.
3
Знайдіть кріплення чохла під сидінням. На старіших моделях чохли кріпляться за допомогою кілець. На нових моделях вони закріплені липучками або блискавками. Розстебніть кріплення і акуратно зніміть чохол з корпусу сидіння. На задньому дивані зазвичай одягнено два покриття - верхнє і нижнє. Одягаються вони за тим же принципом, що і передні.
4
Продумайте кріплення нових чохлів так, щоб можна було в будь-який момент їх зняти і назад одягнути. Найкраще підійдуть липучки і блискавки, який легко застібаються і розстібаються. Ще один відмінний варіант кріплення - стяжки шнурками. Зшийте чохли у вигляді мішків. На краях зробіть поздовжні кишеньки. В них вставте шнурки. Для того щоб зняти чохол, потрібно просто розв'язати і послабити шнурок. Щоб закріпити - затягнути шнурок і зав'язати бантиком.
5
Шкіряні чохли потрібно знімати з особливою акуратністю. Найменше надмірне зусилля може стати причиною зіпсованого або витягнутого матеріалу. Тому на шкіряні чохли кращого всього з тильного боку вшивати вертикальну блискавку для фіксації та легкого зняття. Також підійде шнурівка. Потрібно зробити на кожному шкіряному одвороті сталеві кільця, в які буде протягується шнурок.
6
Для очищення чохла можна не знімати його з сидіння, щоб не тріпати зайвий раз. Регулярний догляд може замінити прання. Шкіряні чохли потрібно протирати злегка вологою ганчіркою. Жирні плями з поверхні шкіри легко забираються за допомогою спирту або кондиціонера. Для очищення хутра нанесіть крохмаль. Дайте йому трохи полежати, після чого ретельно вичистіть полужесткой щіткою. Пилососьте велюрові чохли не рідше одного разу на тиждень. Це дозволить постійно підтримувати салон автомобіля в повній чистоті.
Автомобільні чохли служать для того, щоб якомога довше зберегти зовнішній вигляд сидінь. Особливо це важливо у випадку, коли автовласник планує в майбутньому продаж машини. Щоб довше зберігали свій зовнішній вигляд, їх треба регулярно чистити.
Інструкція
1
Існує багато різновидів чохлів. Від того, з якого матеріалу вони виготовлені, залежить спосіб їх чистки. Доглядати за чохлами, які виконані зі звичайної тканини, досить просто. Якщо вам потрібна швидка чистка, то буде досить просто пропилососити або обробити спеціальним липким роликом. Якщо ж на чохлах є плями, то слід їх зняти і випрати.
2
Перед пранням обов'язково уважно огляньте чохли і переконайтеся, що на них немає в'їдаються забруднень, які вимагають попередньої обробки. Якщо ви знайшли такі плями, то спробуйте очистити їх за допомогою звичайної щітки для одягу та кашки з прального порошку і води. Справитися з жирними плямами допоможе звичайний засіб для миття посуду.
3
Коли ви будете завантажувати чохли в пральну машинку, нанесіть на зони, де були забруднення, плямовивідник, наприклад, Vanish або який-небудь інший. Після прання необхідно як слід просушити чохли і надіти назад на крісла автомобіля.
4
Існують також автомобільні чохли з невеликим ворсом. Такі чохли при чищенні теж необхідно знімати, але перед пранням краще ретельно пропилососити. Після прання їх потрібно висушити. Потім знову надіньте чохли на сидіння і розгладьте ворс за допомогою звичайної одежної щітки або гребінця.
5
Чохли зі шкіри або шкірозамінника прати в машинці можна ні в якому разі. Для того щоб почистити їх, достатньо просто протерти матеріал вологою ганчіркою з будь-яким миючим засобом або милом, а потім ретельно промити сирої ганчіркою без мила. Після цього витріть сидіння насухо. Для того щоб шкіряні чохли довше зберігали свій вигляд, регулярно користуйтеся спеціальними кремами або спреями. Їх можна придбати в автомагазині, а можна скористатися звичайними засобами для шкіряного взуття. У другому випадку краще брати прозорі крему і дати сидінням висохнути протягом години після обробки, інакше одяг пасажирів буде забруднена.