Як фарбувати синькою. Як користуватися синькою.

Синька застосовується для легкого фарбування тканини при пранні, для усунення жовтого відтінку білизни і надання йому білизни. Вона являє собою суміш синьої фарби і крохмалю і може продаватися у вигляді рідини або порошку. Краще застосовуйте синьку для додання відтінку тканинам з натуральних волокон - бавовни, льону і шовку.
Вам знадобиться
  • - синька
  • - вода
  • - ємність (або ванна) для розведення розчину
Інструкція
1
Купуйте синьку в магазині побутової хімії, при виборі зверніть увагу на склад. Барвники в складі можуть бути розчинними (індиго-кармін, сині анілінові фарби, розчинна паризька синь, берлінська лазур) і нерозчинними (ультрамарин, нерозчинна паризька синь). До більш дорогим відносяться анілінові фарби (метиленовая, метилова і вовняна синь), до більш дешевих і часто використовуваним - ультрамарин. Розчинні барвники забезпечують найбільш рівномірне фарбування, нерозчинні - навпаки.
2
Прочитайте інструкцію і дійте згідно з нею. Зверніть увагу, що деякі види синьки застосовують в процесі прання, інші - під час останнього полоскання.
3
Візьміть 0,3 г синьки на 1 кг сухої білизни, розмішайте синьку в холодній воді, потім вилийте в теплу (кількість води залежить від того, наскільки насичений вам потрібен відтінок). Якщо потрібно, прокип'ятіть розчин, поки він не стане прозорим і не залишиться згустків, процідіть через марлю, розведіть водою до потрібної вам інтенсивності кольору. Або відразу помістіть синьку в теплу воду в мішечку з декількох шарів марлі.
4
Кожну річ опускайте розправленої і витримайте в теплому розчині належний час. Краще кладіть речі в синьку не разом, а по черзі. Зверніть увагу на інструкцію на упаковці - там має бути вказано час замочування.
5
За бажанням використовуйте синьку також для освіження кольору полинялих або вицвілих джинсів, одягу з натуральних тканин синюватих відтінків, додання такого відтінку білим речам. Щоб не зіпсувати річ, спробуйте нанести синьку на зразок тканини, а ще краще потренуйтеся спочатку на старих непотрібних речах. Експериментуйте з концентрацією синьки, щоб забезпечити потрібну яскравість забарвлення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1z9XiiTDM48
Зверніть увагу
Якісна синька не залишає слідів на руках.
Корисна порада
Для яскравого забарвлення речей синьку краще не використовувати, а взяти спеціальну фарбу для тканини.