Як лікувати підвищений тиск.

Підвищений тиск може бути симптомом артеріальної гіпертонії. При даному захворюванні хворі скаржаться на головні болі, болі в серці, запаморочення і слабкість. Для цієї патології характерні зміни в серці та стінках судин. Підвищення тиску може бути не патологією, а функціональним явищем у відповідь на стрес або фізичне навантаження.

Інструкція
1
Еталоном вважається систолічний тиск 120 мм рт.ст, діастолічний - 80 мм рт.ст. Протягом дня людина піддається фізичним та емоційним навантаженням, організм реагує на них збільшенням артеріального тиску. При інтенсивних заняттях спортом цифри АТ можуть доходити до 200 мм рт.ст, таке підвищення не є патологічним. Змін в серцево-судинній системі це компенсаторне підвищення тиску не викликає. Лікувати таку природну реакцію організму не потрібно.
2
Патологією вважається збільшення в стані спокою систолічного тиску понад 139 (тобто починаючи з 140 мм рт.ст), а діастолічного - вище 99 мм рт.ст. Судинна стінка в таких випадках відчуває постійну напругу, яке поступово призводить до розвитку в ній склеротичних змін. Період до виражених змін зазвичай триває декілька років, і якщо не виникають гіпертонічні кризи - специфічне медикаментозне лікування не призначають. Застосовують неспецифічні методи боротьби з підвищеним тиском.
3
До таких методів відноситься оздоровлення способу життя, дотримання режиму харчування і фізичних навантажень. Киньте палити, скоротіть дози або зовсім припините прийом алкоголю. Якщо є зайва вага - поступово знижуйте його до нормальних для вашого зростання показників. Харчуватися потрібно збалансовано, тваринні жири в їжі замініть на рослинні. Обмежте солону їжу і відмовтеся від продуктів з прихованою сіллю (напівфабрикати, консерви, сир). Почніть займатися щоденними помірними фізичними вправами - швидка ходьба, плавання, тобто тими, які називають кардіотренуваннями.
4
Якщо ваш тиск підвищується через постійні емоційних навантажень, заварюйте і пийте збори заспокійливих трав - пустирник, валеріана, і т.д. При появі набряків приймайте сечогінні відвари - мучниці, петрушки, хвоща. Побічною дією сечогінних засобів є втрата кальцію, тому заповнюйте дефіцит цього мікроелемента. Включіть в раціон банани, сухофрукти і гречку. Для підвищення еластичності судин заварюйте горобину, звичайну і черноплодную, і пийте ці відвари по півсклянки двічі на день.
5
Дотримуйтесь прості правила здорового способу життя і артеріальний тиск поступово нормалізується. У тому випадку, коли неспецифічні методи корекції АТ не призводять до стабільного зниження показників, звертайтеся за професійною медичною допомогою. Можливо, є серйозні причини для зростання тиску, такі як захворювання нирок, щитовидної залози або інші.