Як прорахувати фундамент.

Роль фундаменту при будівництві будинку важко переоцінити. Це, ні багато ні мало, основа майбутнього будівництва. Від того, наскільки точно розрахований фундамент, залежатиме правильність розподілу навантаження на грунт. А від цього, у свою чергу - стійкість всієї конструкції.
Інструкція
1
Грунт, на якому належить закласти фундамент, може бути різним за своїм складом: м'яка, напівтверда або щільна глина, дрібний чи середній пісок, гравій та ін. Ця різниця впливає на його здатність чинити опір навантажень, які виникнуть допомогою тиску будинку . Тому необхідно з'ясувати розрахунковий опір ґрунту.
2
Щоб прорахувати фундамент, треба обчислити його орієнтовну площу. Для цього скористайтеся наступною формулою: S = K · (МД/Pr), де K - коефіцієнт надійності, який є нормативною величиною і враховує можливість відхилення величини навантаження від нормативного значення. Для будинків малої поверховості і невеликих котеджів, популярних у жителів приміських районів, значення коефіцієнта приймається за 1,1.
3
МД - приблизна маса будинку, розраховується приблизними чином, виходячи з підсумовування ваги усіх складових конструкції (стін, перекриттів, сходів, даху та ін.) З урахуванням використовуваного будівельного матеріалу і його обсягу, включаючи масу самого фундаменту . Майте на увазі, що розрахунок для будівлі в середньому кліматі повинен передбачати також і снігове навантаження, яка може бути вельми відчутною.
4
Pr - розрахунковий опір ґрунту, яке є нормативною табличній величиною. Якщо з визначенням цієї розрахункової величини виникає проблема, то краще звернутися до фахівців, оскільки, на жаль, є такі типи грунту, на яких будівництво категорично неможливо, наприклад, м'якопластичного глина, або поєднане з накладенням додаткових обмежень і, відповідно, витрат.
5
Другий не менш важливою складовою розрахунку фундаменту є прогноз кількості використовуваного бетону. Для цього потрібно знайти об'єм фундаменту , для чого площа помножте на глибину закладення. Майте на увазі, що фундамент закладається нижче глибини промерзання, щоб уникнути «пересування» будинку на грунті з високою водної насиченістю.