Як відформатувати локальний диск C.

В процесі експлуатації комп'ютера часто трапляється так, що на одному з локальних дисків , які на ньому є, скупчується багато різної інформації. Це в якійсь мірі впливає на швидкодію і продуктивність ПК. Щоб швидко очистити локальний диск від непотрібних файлів, можна провести спеціальну процедуру форматування. Вона є нескладною і все, що від вас буде потрібно - елементарні знання, вміння працювати на комп'ютері і трохи вільного часу.
Інструкція
1
Існує кілька основних способів форматування: за допомогою програмних можливостей операційної системи, системних утиліт, а також через командний рядок. Однак якщо ви не маєте достатнього досвіду користування комп'ютером, вам буде набагато простіше відформатувати локальний диск, використовуючи інструменти форматування самої системи Windows.
2
Перш ніж починати форматування, обов'язково ознайомтеся з усією довідковою інформацією з проведення цього процесу і переконайтеся, що обраний вами диск не є системним, інакше незворотних наслідків у вигляді видалення всієї системи уникнути не вийде і про роботу з комп'ютером на деякий час можна буде забути. Також перед початком процедури, щоб уникнути втрати важливої інформації, не забудьте перенести всі необхідні вам файли і список каталогів на інший носій. Адже, як відомо, після форматування диск залишається абсолютно порожнім.
3
Після того як всі підготовчі роботи будуть зроблені, можете починати форматування. Якщо на вашому комп'ютері кілька облікових записів, зайдіть в систему на правах адміністратора і перейдіть через панель управління в розділ адміністрування. Натисніть на меню «Пуск» - «Панель управління» - розділ «Продуктивність і обслуговування» (в деяких комп'ютерах «Система і безпека») і виберіть категорію «Адміністрування». У ній знайдіть вкладку «Керування комп'ютером» і перегляньте всі доступні функції.
4
Знайдіть в меню зліва кнопочку «Управління дисками», у вікні, ви побачите перелік всіх локальних дисків , які є на комп'ютері. Серед них виберіть той, який хочете відформатувати. Клікніть на ньому правою кнопкою миші і в меню виберіть команду "Форматувати". Підтвердіть початок операції, натиснувши ліву кнопку миші або ж клавішу Enter, і почекайте, поки операція буде повністю закінчена.
Зверніть увагу
Щоб робота з комп'ютером приносила вам мінімум проблем і максимум задоволення необхідно стежити за станом його «внутрішніх органів» і не перевантажувати його пам'ять зайвою інформацією.
Корисна порада
Перед початком форматування диска рекомендується відключити «антивірус», так як він може перешкоджати проведенню даної операції.
Комп'ютери сьогодні настільки широко поширені, що працюють з ними практично все. Але в більшості випадків користувачі дуже слабо уявляють собі, як діє їхній комп'ютер і що робити під позаштатних ситуаціях. Тим часом досить часто виникає необхідність здійснити якісь дії, що виходять за рамки повсякденної роботи. Приміром, переформатувати локальні диски заради очищення дискового простору або усунення помилок і вірусів.
Інструкція
1
Локальними або логічними дисками називають розділи на вінчестері (фізичному жорсткому диску). Завжди на будь-якому комп'ютері один логічний диск є системним (містить діючу операційну систему), а інші - призначеними для користувача, призначеними для зберігання даних і програм. Локальним може так само називатися зовнішній жорсткий диск, який фізично знаходиться за межами комп'ютера і з'єднується з ним кабелем. Зовнішній диск сприймається комп'ютером таким же чином, як і всі інші логічні розділи.
2
Відформатувати локальний диск можна кількома шляхами: через командний рядок, спеціальними утилітами, через програмні можливості Windows. Для НЕ досвідченого користувача найбільш простим і доступним способом є використання інструментів форматування самої ОС Windows.
3
Перш ніж приступати до форматування, переконайтеся, що обраний локальний диск не є системним. Інакше після закінчення процедури ви позбудетеся можливості взагалі працювати з комп'ютером до переустановлення операційної системи. Потім перегляньте список каталогів і файлів, що знаходяться на диску, і скопіюйте необхідну інформацію на інший носій.
4
Потім зайдіть під адмінській правами в розділ адміністрування операційної системи: меню Пуск - Панель управління - Продуктивність і обслуговування - Адміністрування. В цьому розділі виберіть пункт "Керування комп'ютером". Ви побачите вікно з переліком різних функцій управління.
5
У цьому вікні виберіть пункт "Керування дисками". У вкладці, перегляньте список всіх наявних на комп'ютері локальних дисків і виберіть необхідний. Наведіть на нього курсор і клацніть правою кнопкою миші. В випав контекстному меню виберіть рядок «Форматувати». Підтвердіть команду, натиснувши кнопку «Окей», і дочекайтеся закінчення операції. Обраний вами локальний диск відформатований.