Як клеїти правильно плівку. Як клеїти кути з пвх.

Для косметичного ремонту прихожих, ванних і інших приміщень деякі майстри використовують декоративну самоклейну плівку з полівінілхлориду (ПВХ). Вона має водонепроникну поверхню і відрізняється досить великою різноманітністю забарвлень. Клеїти плівку на стіну важливо правильно, щоб не спостерігати потім некрасивих горбів і міхурів. Добре обклеєна ПВХ-плівкою стіна довго виглядає як нова.
Вам знадобиться
  • Рулони плівки з полівінілхлориду
  • Шпаклівка і масляна фарба (або штукатурка)
  • Тепла вода з миючим засобом або лужний розчин
  • Схил
  • Ножиці, лезо бритви або спеціальний ніж
  • М'яка ганчірка або губка
Інструкція
1
Приготуйте поверхню стіни для обклеювання плівкою ПВХ. Для цього видаліть старі шпалери, забруднення і облуплену фарбу. Вирівняйте всі нерівності і шорсткості стіни. Іноді буває досить зашкуріть їх, зашпатлевать і загрунтувати рідкої олійною фарбою. Занадто нерівну, горбисту поверхню доведеться вирівнювати, видаляючи горби і накладаючи новий шар штукатурки.
2
Знежирте вирівняну стіну, помивши її теплої води з розведеним в ній миючим засобом. В екстрених випадках (при великій кількості жирових плям на стіні) деякі майстри використовують розчин лугу. Перед початком обклеювання стінка повинна гарненько просохнути.
3
Розкачайте рулон ПВХ-плівки на підлозі. Відміряйте необхідну довжину і розріжте полотнища по згину дуже рівно. Користуйтеся для цього гострими ножицями або спеціальним ножем, або ріжте смугу по залізної лінійці лезом бритви.
4
Не забудьте про припуску для можливої усадки: на стелю і для підгонки плівки до плінтуса, батареям опалення і т.д. Розрізані смужки покладіть стопкою одну на іншу лицьовою стороною вниз, щоб вони розправилися.
5
Використовуйте схил (нитка з вантажем), щоб наклеїти плівку ідеально рівно. Спочатку видаліть верхній захисний шар з виворітного боку ПВХ-плівки приблизно на метр. Приклеювати смугу починайте зі стелі по отмеренной схилом чіткої вертикальної лінії.
6
Починайте акуратно розгладжувати смугу м'якою ганчіркою або губкою зверху донизу, потім від серединки до країв. Тільки після цього видаліть решту захисний папір і продовжуйте клеїти плівку . Ви повинні діяти дуже акуратно, щоб на поверхні не було «бульбашок». Не чекайте, що вони разгладятся самі собою - краще відклейте плівку і зробіть все заново.
7
Накладайте смуги плівки ПВХ внахлест (1-2 см). Слідкуйте, щоб малюнок на сусідніх смужках поєднувався. Ні в якому разі не робіть зморшок. Щільно притискайте стики, ретельно вирівнюючи їх. Кромку клеїться смуги потрібно звертати убік віконного отвору - так шви будуть менше видно. Щоб стик не прийшов на кут кімнати, залишайте в кутах нахлест не менше 2 см.
Зверніть увагу
Зберігати рулони плівки потрібно в сухому приміщенні при 18 градусах! Прилади опалення повинні бути не ближче, ніж на відстані метра. Якщо ж рулони зберігалися інакше (або про умови зберігання вам нічого не відомо), то перед обклеюванням потримайте їх пару діб в кімнаті з вказаною температурою.
Корисна порада
Клеїти ПВХ-плівки на стіни потрібно, коли всі інші роботи з оздоблення приміщення (крім фарбування підлог) завершені. Найкраще підтримувати температуру 15-18 гр.