Як скласти огляд.

Огляди сьогодні пишуть не тільки журналісти, а й багато популярні блогери. Секрет популярності статті полягає в тому, наскільки правильно дотримані критерії складання того чи іншого тексту. Якщо людина збирається придбати яку-небудь річ або знайти потрібну йому інформацію, то він буде набирати в пошуковику ключове слово, що характеризує предмет пошуку більш детально.
Інструкція
1
Постарайтеся висловити свою суб'єктивну думку в огляді. Це, мабуть, один з головних моментів. Авторський стиль приваблює велику аудиторію читачів, ніж сухе і коротке оповідання. Не забудьте розповісти, що вам особисто сподобалося, а що викликало негативні емоції. Бажано використовувати в своєму матеріалі авторитетні джерела інформації.
2
Складіть докладний опис продукту чи предмета, якому присвячений ваш огляд. Адже бувають же люди, які не настільки компетентні в головному питанні статті. Пам'ятайте, що не всі читачі розбираються в тому, що вам здається простим.
3
Знайте, що будь-яка хороша стаття повинна обов'язково відповідати ключовим словам, які люди набирають у пошукових системах. Користуйтеся статистикою найбільш популярних ключових слів, наприклад - http://wordstat.yandex.ru/. Назва вашого продукту повинно бути використано в тексті хоча б 2-3 рази, але не перестарайтеся. Ви ж пишете не тільки для пошукових систем, але і для людей.
4
Порівняйте товар з вашого огляду з іншими схожими з ним товарами. Детально опишіть, чому ви віддали перевагу саме цьому, виділивши його основні переваги. Не забудьте розповісти в своєму огляді для чого або кого зроблений товар, для яких цілей він служить. При цьому користувачам буде дуже цікаво прочитати про вашому особистому досвіді використання предмета огляду.
5
Огляд буде відмінно виглядати, якщо доповнити його тематичним зображенням або картинкою. Це не тільки «пожвавить» статтю, але і дасть читачам можливість отримати додаткову інформацію, яка їх цікавить.
6
На закінчення напишіть, де можна придбати товар або продукт, якому присвячений огляд. Для цього краще всього використовувати в тексті прямі посилання. До речі, вони можуть бути партнерськими або реферальним. Якщо ви напишете огляд, згідно з цими правилами, то він вийде інформативним, корисним і привертає відвідувачів з пошукових систем.
Літературний огляд є обов'язковою складовою будь-якої наукової роботи. У ньому аналізуються існуючі зараз точки зору на питання, яке піднімається в дипломі (дисертації, курсової). Завдання автора - вивчити погляди різних вчених і знайти місце своєї роботи серед них, виявити її унікальність. Оформлений літературний огляд може бути по-різному. Наприклад, для нього можуть бути відведені кілька абзаців у вступі. В інших випадках він оформляється як окрема глава. Все залежить від вимог конкретного навчального закладу і викладача.
Вам знадобиться
  • - літературний джерела по темі вашої наукової роботи;
  • - інтернет;
  • - комп'ютер;
Інструкція
1
Вивчіть максимальну кількість літератури по темі, про яку збираєтеся писати наукову роботу. Для цього відвідуйте бібліотеку. Найкраще користуватися оригінальними виданнями. Постарайтеся утриматися від використання тільки електронних книг. Вони можуть скануватися без обов'язкових ілюстрацій, схем і графіків.
2
Після вивчення кожного джерела складайте невеликої конспект, в якому будете викладати основний зміст прочитаної книги. Можете завести спеціальний зошит, в яку будете по ходу вивчення літератури, виписувати цитати і необхідні для вашої роботи тези.
3
Починайте роботу над літературним оглядом заздалегідь. Вона може йти в кілька етапів. Спочатку складіть порядок, в якому мають представлятися літературні джерела у вашій науковій роботі. Це залежить від логіки, в якій розвиваються ваші власні міркування з обраної теми.
4
Візьміть за основу хронологічний принцип і будуйте ознайомлення з історією питання в хронологічному порядку. Описуйте, які погляди на проблему, досліджувану вами, існували, як вони еволюціонували. Назвіть основних представників наукової думки, які працювали над цим питанням, чого вони добилися в своїх дослідженнях, міркуваннях.
5
Аналізуйте роботи попередників критично. Вкажіть слабкі місця в їхніх працях, напишіть, які з питань залишилися не розглянутими. Обов'язково вкажіть причини, з яких автори не розглянули ту чи іншу сторону питання. Можливо, причина була у відсутності необхідної техніки (до моменту досліджень її могло ще просто не існувати). Таким чином ви зможете визначити місце своїх вишукувань всередині цього питання.
6
Коротко опишіть наукові завдання, які ставили перед собою дослідники. Наскільки їм вдалося чи не вдалося досягти бажаних результатів. Не поспішайте викладати своє бачення на питання в літературному огляді. Сформулюйте причини, за якими ви вирішили продовжити дослідження даної теми. Формулювати свої завдання і описувати способи їх досягнення будете в наступних частинах свого наукового доробку.
7
Пишіть літературний огляд протягом всієї роботи над дипломом (дисертацією). Так вам буде легше коригувати його, доповнювати і вносити зміни на фінальному етапі.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь коректний тон, не дозволяйте собі висловлюватися нешанобливо про когось з попередників. Все-таки вони є вашими попередниками, а, значить, і вчителями.
Корисна порада
Не робіть літературний огляд занадто об'ємним. Орієнтуйтеся на загальний обсяг майбутньої наукової роботи. Літературний огляд не повинен перевищувати 50-100 сторінок (для дисертації). Радьтеся з викладачем.