Як зняти стопорне кільце.

Стопорное кільце застосовується для кріплення різних елементів на вали і осі редуктора і двигуна автомобіля. Внутрішнє використовується для кріплення на отворі, зовнішнє - для кріплення на валу. Іноді в процесі ремонту автомобіля доводиться розбирати деталі, в яких є такі кільця, зокрема, при заміні підшипників в маточинах коліс.
Вам знадобиться
  • - знімач стопорних кілець;
  • - знімач підшипників;
  • - лещата;
  • - молоток.
Інструкція
1
Зніміть стійку передньої підвіски автомобіля. Встановіть деталь в лещата. За допомогою молотка вибийте маточину. Замініть підшипник. Для цього звільніть внутрішнє стопорне кільце , злегка вдаряючи молотком по частині підшипника в маточині. Зніміть стопорне кільце підшипника знімачем стопорних кілець. Він являє собою ручний інструмент, схожий на пассатижи зі знімними прямими або загнутими кінчиками. Якщо у вас немає його під рукою, то для зняття стопорного кільця можна скористатися двома викрутками відповідного діаметру.
2
Вийміть підшипник знімачем підшипників. Вибийте його частина, що залишилася в ступиці. Це можна зробити за допомогою оправлення відповідного діаметру. Очистіть всі деталі від старого мастила, тонким шаром літолу змастіть всі внутрішні поверхні. Встановіть внутрішнє стопорне кільце знімачем стопорних кілець, а потім новий підшипник в корпус поворотного кулака.
3
Встановіть зовнішнє стопорне кільце в гніздо кулака. Запресуйте маточину в підшипник до упору, при цьому опора повинна фіксувати внутрішнє кільце підшипника, в іншому випадку його можна пошкодити. Встановіть назад стійку передньої підвіски автомобіля. Перевірте кути установки коліс.
4
Для заміни підшипників в задніх маточинах зніміть колесо, в якому треба його поміняти. Після зняття гальмівного барабана вийміть сальник за допомогою викрутки. Вийміть внутрішнє кільце внутрішнього підшипника. Зовнішнє кільце зовнішнього підшипника потрібно вибити молотком, ударяючи їм по слюсарній борідку. Також за допомогою молотка і борідка випрессуйте і зовнішнє кільце внутрішнього підшипника. Очистіть всі деталі, змастіть їх новим мастилом для підшипників, встановіть в маточину зовнішнє кільце внутрішнього підшипника, використовуючи відповідну за розміром оправлення.
5
Запресуйте таким же чином в маточину зовнішнє кільце нового зовнішнього підшипника. Встановіть змазане внутрішнє кільце внутрішнього підшипника і сальник. Після того як ви надягнете гальмівний барабан на цапфу, закріпіть внутрішнє кільце зовнішнього підшипника шайбою і гайкою маточини. Встановіть колесо на місце. Перевірте кути установки коліс.