Як постелити лінолеум.

Незважаючи на те, що лінолеум дещо втратив популярність останнім часом, він як і раніше є одним з найбільш зручних, міцних і недорогих покриттів. До того ж постелити лінолеум не складає ніяких складнощів.
Вам знадобиться
  • - клей для лінолеуму
  • - будівельний ніж
Інструкція
1
Перш за все ретельно виміряйте приміщення, в якому будете настилати лінолеум . Для більш точного виміру зробіть його в декількох місцях кімнати. Крім того необхідно врахувати напуски в ніші дверей і ніш під батареї опалення. Оскільки лінолеум продається шириною типоразмерами з кроком 50 сантиметрів, округлятимете отримані розміри до найближчих 50 сантиметрів в більшу сторону. По довжині так же краще зробити напуск сантиметрів 20-30 - це вбереже вас від помилок. Краще при покупці набувати лінолеум цілісним шматком, так його простіше буде покласти і закріпити. Якщо роботи проводяться в холодну пору року, то розстеліть лінолеум і дайте йому випростатися протягом декількох годин.
2
Після цього приготуйте приміщення, в якому ви зібралися постелити лінолеум . З кімнати потрібно винести всі меблі, а якщо це неможливо, то, принаймні, громіздкі предмети (шафи, дивани, ліжка). Підготуйте підлогу - видаліть залишки старого покриття, вирівняйте підлогу. Бетонні підлоги вирівнюються стяжкою, а дерев'яні можна отциклевать або ж покрити статевої фанерою товщиною порядку 10 міліметрів. Тепер можна приступити до укладання.
3
Покладіть лінолеум таким чином, щоб напуски на стіни були з усіх сторін приблизно однакові і достатні для перекриття дверних та інших ніш. Далі за допомогою сталевої лінійки і будівельного ножа відріжте зайве від лінолеум а. Будьте уважні - на цьому етапі можна безповоротно зіпсувати матеріал! Залиште зазори від стін шириною 2-3 сантиметра, оскільки з часом або від різниці температур лінолеум має властивість розширюватися і за відсутності зазорів може піти хвилями.
4
Якщо розмір шматка дуже великий - більше 25-30 квадратних метрів, або ж якщо покриття складається з декількох шматків, то його бажано закріпити за допомогою спеціального клею. Клей наноситься на покривається поверхню перед укладанням лінолеум а. Дайте йому застигнути, відповідно до інструкції по застосуванню клею.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KS4uMW-1oZU
Зверніть увагу
В ході ремонту квартири або заміського будинку в якості покриття для підлоги часто використовують лінолеум. Це практичний і недорогий оздоблювальний матеріал для нежитлових приміщень типу кухні, коридору і санвузла. Зазвичай покривають їм поли самостійно. Ця стаття для тих, хто хоче знати, як правильно постелити лінолеум.
Корисна порада
Якщо ви вирішили самостійно постелити лінолеум, то зробити це досить не складно, не вдаючись до допомоги майстрів-ремонтників. Якщо у вас є старий лінолеум, то не поспішайте його прибирати. Цілком можна покласти новий лінолеум на старий - підлога буде тепліше і м'якше. Однак це за умови, що поверхня старого лінолеуму, а точніше основи, на якій він лежить, рівна.
Щоб зробити гараж більш комфортабельним зсередини, деяким господарям приходить в голову постелити на підлогу лінолеум. Покриття на підлозі надає приміщенню більш затишний, обжитий вигляд.
Вам знадобиться
  • - лінолеум;
  • - бетонна суміш;
  • - дошки.
Інструкція
1
Щоб в гаражі встелити підлогу лінолеумом, заходи будуть потрібні майже такі ж, що і при укладанні його в інших приміщеннях. Важливо лише правильно підібрати матеріал. Треба пам'ятати, що в гаражі є ризик потрапляння на підлогу масла, бензину, інших агресивних рідин, тому краще використовувати для цього лінолеум, вже побував у вжитку. Вибирати краще звичайний твердий матеріал без підкладали - товстий і комфортніший лінолеум має велику ступінь проминання.
2
Перед тим, як проводити роботи з укладання лінолеуму, постарайтеся максимально звільнити приміщення від знаходяться там речей, меблів, щоб роботі ніщо не заважало. Поверхня підлоги треба перед укладанням як слід підготувати: очистити від пилу, забруднень, якщо площа поверхні більша, по можливості її треба вирівняти. Для цього можна влаштувати цементно-піщану стяжку, нанести Самовирівнююча суміш - залежно від стану поверхні. В деяких випадках на підлогу просто кладуть дошки.
3
Виконайте розкрій матеріалу відповідно до складеного раніше планом. Для розрізання можна використовувати гострий ніж. Заміри лінолеуму виконуються рулеткою, позначки краще робити за допомогою маркера на внутрішній стороні матеріалу. Розрізаючи матеріал, постарайтеся вести лінію рівніше.
4
Коли всі деталі лінолеуму готові до укладання, приступайте до роботи. Як доставлений з магазину, так і знятий, тобто вже використовувався, лінолеум найчастіше зберігається у вигляді рулону. Якщо вам дуже важливий хороший зовнішній вигляд внутрішнього простору в гаражі, розрізані шматки лінолеуму можна витримати протягом доби в горизонтальному положенні, не закріплюючи - так вони зможуть максимально розправитися. Поверхня в підсумку вийде більш рівною.
5
Покладіть лінолеум на поверхню. Для закріплення можна скористатися спеціальним клеїть складом, зафіксувати матеріал в місцях швів порожками. Іноді для проклеивания швів використовують ще й скотч, але в гаражі їм користуватися не слід, якщо тільки дане приміщення використовується не для машини, а просто як підсобні.
Зверніть увагу
Визначте спершу, яку площу ви збираєтеся укрити лінолеумом. Краще зробити приблизний план, щоб на його основі здійснювати розкрій матеріалу. Заміри треба виробляти по всій довжині і ширині приміщення, враховуючи виступи стін та інші особливості внутрішнього планування. Якщо гараж використовується не для розміщення автомобіля, а для побутових потреб, треба ще приділити увагу і підбору малюнка лінолеуму.
Корисна порада
На грамотно підготовлену основу лінолеум укладається рівно, він не викривляється в процесі експлуатації і зможе довше прослужити.