Як виміряти рівень радіації.

Радіоактивне випромінювання не сприймається органами чуття людини навіть при щільностях енергії, що становлять загрозу життю. Виявити небезпечні промені допоможуть вимірювальні прилади - дозиметри, радіометри та сигналізатори радіоактивності.
Інструкція
1
Дозиметрами іноді помилково називають і будь-які інші пристрої для вимірювання потужності іонізуючого випромінювання. Насправді це назва носять прилади строго певної конструкції, здатні вимірювати лише накопичену дозу, але не миттєву інтенсивність потоку частинок. Вони являють собою циліндри розміром з авторучку, що мають з одного боку контакти для підключення до зарядної станції, а з іншого - окуляр. Щоб зарядити дозиметр, зніміть з нього ковпачок, вставте в зарядну станцію і натисніть на кнопку заряду. Потім, відпустивши її, витягніть прилад з гнізда, після чого знову надіньте на нього ковпачок. Носіть дозиметр на комірі, подібно авторучці. Щоб дізнатися накопичену дозу, знову встановіть прилад в зарядну станцію, але замість кнопки заряду натисніть кнопку підсвічування. Подивіться в окуляр і прочитайте показання. Записавши їх, скиньте прилад на нуль, зарядивши повторно. Накопичена доза индицируется вмілірентгенах (не плутайте їх з мікрорентгенах). Поділивши її на кількість годин, протягом яких ви носили дозиметр, можна з'ясувати середній рівень випромінювання, виражений в миллирентгенах на годину.
2
Сигналізатор радіоактивності не має ні шкальних, ні цифрових індикаторів. Включивши його, підрахуйте кількість спалахів світлодіода або неонової лампочки або клацань за хвилину. За формулою, зазначеною в інструкції до приладу, перерахуйте ці дані в мікрорентген на годину.
3
Найбільш зручними приладами є радіометри. Для користування таким пристроєм просто включите його і почекайте близько хвилини. Після цього прочитайте показання індикатора. Врахуйте, що цей прилад инерционен: після різкої зміни рівня випромінювання на свідченнях це відіб'ється не відразу. Однак, майже всі радіометри мають вбудовані сигналізатори. Зміна частоти світлових або звукових імпульсів ви помітите відразу. Деякі сучасні радіометри индицируют рівень випромінювання в мікрозівертах на годину. Щоб перевести їх у звичні мікрорентген на годину, помножте результат вимірювання на 100.
Зверніть увагу
Остерігайтеся високих напруг. Врахуйте, що прилад реєструє не всі види випромінювання, зокрема, може не виявляти альфа-частинки і рентгенівські кванти. Не купуйте професійні радіометри, містять вбудовані калібрувальні джерела.