Як влаштувати презентацію.

В ряду ділових заходів фірми презентація - подія особлива. Це діловий рекламний свято, суть якого - представлення організації і значущих фактів її життя: «народження», позитивних змін, створення нових продуктів (послуг). Тривалість презентації може бути різною: одному заходу достатньо 10-15 хвилин, другому - два-три години, а третє «забере» робочий тиждень. Яка б не була тривалість презентації, запорука її успішного проведення - ретельна підготовка церемонії.
Інструкція
1
Чітко визначте цілі і пріоритети презентації: наприклад, формування іміджу, залучення нових клієнтів, нових партнерів (інвесторів, постачальників, споживачів), інформування про інновації, налагодження зв'язків з громадськістю, владою і т.д. Головне - привернути увагу цільової аудиторії, зацікавити її, грамотно показати перспективи.
2
Визначте головну ідею (задум, концепцію) презентації. Призначте місце, дату і час її проведення. Краще проводити презентації (при тривалості 1,5-2 години) після обіду. Коктейль або фуршет - по закінченні (тривалістю 1-2 години). Запрошення підготуйте заздалегідь. Вони не повинні бути знеособленими - звертайтеся до конкретних осіб. Вкажіть в посланнях місце, терміни, програму презентації, склад учасників, орієнтири (адреса) і маршрути транспорту.
3
Підготуйте якісну і, по можливості, різноманітну поліграфічну рекламну продукцію: прес-релізи, листівки, буклети, проспекти, каталоги. Доречні і бажані на презентації тематичні стенди, планшети про компанію (наприклад, про річний товарооборот, про географію збуту, підвищенні кваліфікації працівників, партнерах, публікаціях про фірму в пресі). Пожвавлять захід зразки продукції, монітори з відеороликами, розміщені в фойє.
4
Розробіть сценарій свята. Відкриває і веде захід зазвичай посадова особа фірми. Це може бути керівник служби PR або служби маркетингу. Уміння говорити, володіти аудиторією - обов'язкові для такої персони.Разработайте сценарій за оптимальною для фірми схемою. Вона може включати: - зустріч учасників; - представлення керівників фірми гостям і (або) цікавих осіб-гостей всім присутнім; - показ короткого (до 12 хвилин) відеофільму про організацію з сюжетами, пов'язаними з інформаційним приводом, метою та ідеєю презентації; - короткі повідомлення (до 5 хвилин) представників фірми (не більше п'яти осіб) з питань, потенційно цікавим учасникам - з демонстрацією продукції, поданням послуг (в дії, в макетах, слайдах, мультимедіа-показі); - відповіді представників компанії-господині на запитання гостей ; - виступи запрошених: коментарі, привітання, побажання; - вручення гостям сувенірів, фірмових рекламних матеріалів; - проведення неформальної частини презентації - банкету (фуршету) з розважальною програмою (на розсуд).
5
Продумайте всі складові «заключного акорду». Найбільш зручний для контактів фуршет «стоячи», коли запрошені можуть вільно переміщатися і спілкуватися один з одним. Як правило, програма презентації завершується тостом почесного гостя. Від імені всіх присутніх він висловлює слова подяки організаторам з побажаннями успіхів і процвітання їх установі.
Зверніть увагу
Щоб презентація не стала невдалим експромтом, корисно провести дві-три репетиції заходу: координація дій вимагає обов'язкових «прогонів».
Корисна порада
Не забудьте про фірмовому стилі майбутньої презентації, який повинен знайти своє відображення в оформленні приміщення, в одязі співробітників, в дизайні рекламних послань і т.д. Не у всіх фірм є уніформа. Звичайну «протокольну» одяг пожвавлять одноманітні деталі, що підкреслюють корпоративність (варіант - шарфи і краватки одного кольору). Рекламно-жартівливі наряди з «фірмовими асоціаціями» припустимі для декількох учасників, зустрічаючих гостей і вручають рекламні матеріали.
Цокання годинника - один з найбільш звичних звуків в сучасному світі. Люди настільки звикли до механізму відліку точного часу, що навіть не замислюються про принцип його роботи.
Інструкція
1
За винятком екстравагантних рішень, таких як сонячні, піскові або водяний годинник, основна маса приладів для вимірювання часу ділиться на три групи за принципом дії. Перша з них, це механічний годинник. Принцип їх роботи полягає в тому, щоб за допомогою постійних коливань обмежувати швидкість обертання стрілок. Для цього використовується або маятник, або балансир. Як відомо, частота коливань маятника не залежить від амплітуди. Цей ефект використовується в настінних, баштових і підлогових годинах.
2
Однак помістити маятник в наручний годинник не вийде, так як для його коректної роботи необхідно стійке положення. В механічних наручних годинниках використовується балансир - механізм, що представляє собою важкий металевий обід, з'єднаний зі спіральної пружиною. Якщо повернути його в одну сторону, сила пружини прагнутиме повернути його назад, але по інерції він здійснить майже таке ж коливання в іншу сторону. По суті це той же маятник, тільки його коливання залежать не від гравітації, а від пружини.
3
Джерелом енергії в механічних годинниках є або піднята гиря (в підлогових і баштових), або заведена пружина. Якби не було обмежує механізму (маятника або балансира), двигун б дуже швидко розкрутив стрілки і зупинився, втративши енергію. Однак завдяки тому, що обмежувач дозволяє двигуну передавати енергію на стрілки через деякі періоди (від 1 до 0,2 с), одного заводу вистачає надовго. Крім того, в механічних годинниках присутній передавальний механізм з шестерень, а також спуск, що забезпечує роботу балансира або маятника від двигуна.
4
До другої групи належать так звані кварцові годинники, чиє дія заснована на п'єзоелектричного ефекту. Під впливом електричних коливань деякі кристали деформуються. В кварцових годиннику мікроскопічний шматочок кварцу під дією електрики від батарейки постійно коливається з частотою більше 30 тисяч разів на секунду. Через електронну схему імпульси цих коливань передаються до електродвигуна 1 раз в секунду, а двигун обертає стрілки.
5
Електронний годинник за принципом дії нічим не відрізняються від кварцових, за винятком того, що імпульси коливань кристала передаються не на електродвигун, що обертає стрілки, а на рідкокристалічний дисплей.
Зверніть увагу
Точність механічних годинників сильно поступається точності кварцових. Для механічних ідеалом точності вважається розбіжність на 5 секунд в добу, а у кварцових середня помилка не більше 15 секунд за місяць.