Як налаштувати сервер.

Сервер виступає як сполучна ланка в локальній мережі, через який поширюється інтернет і ведеться управління робочими місцями. Він може також використовуватися для зберігання інформації та створення резервних копій систем. Щоб налаштувати серверний комп'ютер, необхідно добре розбиратися в мережевих технологіях.
Інструкція
1
Зберіть або виберіть комп'ютер, який ви хочете налаштувати в якості сервера. Його технічні та системні характеристики повинні відповідати вимогам. Головне, він повинен бути досить потужним, щоб без проблем і гальм обробляти великі потоки інформації, що передаються між локальною і глобальною мережею. Якщо ви плануєте також використовувати сервер для зберігання інформації або резервних копій систем, то він повинен бути оснащений достатнім обсягом пам'яті.
2
Обладнайте серверний комп'ютер мережним адаптером з двома роз'ємами. Перший буде використовуватися для підключення до інтернету, а другий - для з'єднання з мережевим концентратором локальної мережі. Також вам знадобиться мережевий кабель, який складається з чотирьох неекранованих кручених пар, коннектори для підключення та обтискний пристрій. Переконайтеся, що у вас є всі необхідні деталі для створення локальної мережі і налаштування сервера.
3
Запустіть серверний комп'ютер. Зайдіть в «Центр управління мережами і загальним доступом» і відкрийте вікно "Зміна параметрів адаптерів». Клацніть правою кнопкою мишки на підключення до інтернету і виберіть пункт «Властивості». Перейдіть на вкладку «Доступ» та активуйте дозвіл іншим користувачам мережі використовувати інтернет-підключення даного комп'ютера. Закрийте вікно і відкрийте настройки адаптера, підключеного до локальної мережі.
4
Виділіть пункт «Протокол інтернету TCP/IPv4» і клацніть на кнопку «Властивості». Відзначте пункт «Використовувати наступний IP-адреса» і призначте вашого сервера мережеву адресу і маску підмережі. Наприклад, можете поставити IP-адреса 192.168.0.1 і маску підмережі - 255.255.255.0. Збережіть налаштування і закрийте вікно.
5
Увімкніть комп'ютери локальної мережі і відкрийте властивості підключення. Перейдіть до налаштувань протоколу інтернету. Надайте кожному комп'ютеру свій IP-адресу, найзручніше їх пронумерувати по порядку, починаючи з двійки. Наприклад, перший комп'ютер мережі матиме IP-адреса 191.168.01.2. Після цього вкажіть маску підмережі, яка повинна збігатися з настройками сервера, і заповніть дані сервера. Збережіть налаштування.