Як лікувати рахіт у собак.

Рахіт - зміна структури і деформація кісткової тканини, який частіше зустрічається у молодих собак та цуценят. Він обумовлений нестачею в організмі вітаміну D і порушенням обміну кальцію і фосфору. Найчастіше рахіт проявляється в період інтенсивного росту у собак великих порід, у віці близько півроку. На щастя, лікувати цю недугу цілком можливо і, при правильному підході, його наслідки можна звести на «ні».
Інструкція
1
Першими ознаками, що сигналізують про початок захворювання, можуть послужити зміни в смакових пристрастях цуценя - він може почати інтенсивно гризти меблі, книги, вилизувати побілені вапном стіни. У цуценя може помінятися хода, він може почати кульгати, лапи у нього слабнуть. Через деякий час, помацавши суглоби, ви можете виявити потовщення, натиснення на кістку стає болючим для собаки. Не чекайте, поки почнеться деформація кісток голови і тазу - негайно починайте лікування.
2
Лікування проводите комплексне. Краще показати цуценя ветеринару, який призначить препарати кальцію і фосфору. Збалансуйте раціон собаки, в ньому щоденно повинно бути сире м'ясо, а раз на тиждень - шматочок відвареної морської риби без кісток. Можна також давати йому відповідно до дозуванням, залежно від ваги, препарати риб'ячого жиру. Обов'язково давайте цуценяті кисломолочні продукти, молоко і сир, каші, житній хліб і вершкове масло. Крім сирих яєчних жовтків додайте в їжу товчену шкаралупу і подрібнені кістки.
3
Щодня гуляйте з собакою, особливо в сонячні дні. Так само, як і у людини, під впливом прямих сонячних променів в організмі собаки починає вироблятися вітамін D. Якщо за вікном - зима, влаштуйте своєму улюбленцю солярій за допомогою ртутно-кварцової лампи. Краще покласти цуценя на спину і тримати лампу на відстані близько 1 метра. Сеанси штучної засмаги почніть з 2 хвилин і доведіть їх тривалість до 7-8 хвилин. Зазвичай, досить буває 10-15 сеансів. Не забудьте прикрити очі собаці козирком або складеним рушником.
4
Давайте цуценяті вітамінні добавки, що містять вітаміни А, Д, Е. Можна вводити внутрішньом'язово «Тривитамин» їх розрахунку по 1 мл на кожні 10 кг ваги цуценя. Необхідно зробити не менше трьох ін'єкцій через кожні 7 днів. Після цього можна проколоти «Ергокальциферол» у відповідній вазі дозуванні. Внутрішньовенно вводите цуценяті глюканат кальцію 2-3 рази на день по полграмма. Обов'язково проконсультуйтеся з ветеринаром, визначаючи дозування препаратів.
Зверніть увагу
І пам'ятайте, що легше запобігти захворюванню, ніж потім лікувати його. Уже в утробі матері цуценя має отримувати всі необхідні поживні речовини та мікроелементи. Купуйте собак тільки у перевірених заводчиків, бережно відносяться до виробників і гарантує отримання від них здорового потомства.