Як записати ноти на комп'ютер.

Представник практично будь-якої професії може використовувати комп'ютер як один з робочих інструментів: художник - як палітру і полотно, архітектор - як папку для креслення і олівці, а композитор - як партитуру і оркестр в одній упаковці. Запис нот на комп'ютер відбувається через спеціальні програми, які називаються нотними редакторами.
Вам знадобиться
  • - спеціальне ПЗ;
  • - знання в області теорії музики.
Інструкція
1
Один з найпопулярніших нотних редакторів, що використовуються музикантами (як виконавцями, так і композиторами), - Guitar Pro. Як випливає з назви, він призначений для запису гітар (шестиструнних, басових та інших). Слідуючи специфіці цієї групи інструментів, він записує і всі інші партії на октаву вище звучання. Тому він такий популярний серед бардів і рок-музикантів.
2
Встановіть програму на комп'ютер. Оскільки програма захищена патентом, вам доведеться придбати серійний номер для активації і повноцінної роботи з програмою.
3
В панелі керування виберіть пункти «Файл» - «Створити новий». Далі введіть необхідну інформацію, підтвердіть. Вкажіть темп, тональність і інші характеристики майбутньої партитури. Врахуйте: навіть якщо ви зараз помилитеся, в майбутньому можна виправити налаштування.
4
Почніть вводити ноти, вибираючи тривалості у верхній панелі. Не забувайте вставляти паузи. При необхідності використовуйте засоби виразності: ліги, акценти, форшлагі, гліссандо і т.д. Регулюйте вигляд. Залежно від вашої зручності можна представляти партію кожного інструменту на гітарному грифі, або фортепіанній клавіатурі.
5
Ще один популярний нотний редактор - Sibelius. Як і GP, він вимагає активації перед використанням, проте в ньому є суттєві переваги перед першим. Він створений для роботи над оркестровими партитурами і враховує особливості всіх інструментів. Тому гітари в ньому пишуться на октаву вище звучання (як належить), а фортепіано та скрипки - за звучанням. Інакше кажучи, записувати твори для великих ансамблів простіше на ньому.
6
Після установки і реєстрації програми введіть інформацію про партитурі, як у випадку з GP. Вкажіть кількість інструментів, підберіть тембри для них з вбудованого міді-банку. Встановіть затакт, якщо твір починається зі слабкою частки.
7
Вводите ноти, натискаючи на відповідні тривалості в меню Notepad. Зверніть увагу, що тривалість можна ставити відразу в середину такту, паузи розставляються автоматично.