Як записати на комп'ютері вокал.

У минулому для того, щоб записати власний голос і почути його з боку, доводилося користуватися магнітофоном. Сьогодні його з успіхом замінить комп'ютер. Він дозволить не тільки здійснити саму запис, але і відредагувати її бажаним чином.
Інструкція
1
Підготовку комп'ютера до роботи в якості домашньої студії звукозапису почніть з вибору мікрофона. Він повинен обов'язково бути електретний. Динамічний не підійде - ваш голос буде ледь чутно. Виберіть такий мікрофон, який вам зручно тримати в руках, а якщо ви хочете, щоб руки під час співу були вільні, і можна було грати на музичному інструменті, купіть мікрофон-петлицю (без радіоканалу) або навушники з мікрофоном. При бажанні можна переробити динамічний мікрофон для караоке в електретний, призначений для підключення до комп'ютера. З ним ви будете виглядати як справжній естрадний виконавець.
2
Знайдіть на звукової карти комп'ютера вхід для мікрофона. Зазвичай призначене для цього гніздо є червоно-рожевим. Підключіть мікрофон до нього. Не включите мікрофон помилково в будь-яке інше гніздо - конструкція штекера така, що він закоротити один з стереоканалов, що загрожує пошкодженням підсилювача на звуковій карті.
3
Скажіть що-небудь в мікрофон. Швидше за все, ви не почуєте з колонок ні звуку. Справа в тому, що на багатьох комп'ютерах мікрофонний вхід за замовчуванням відключений. Запустіть програму-мікшер (вона є і в Linux, і в Windows, але носить різні назви), включіть мікрофонний вхід і відрегулюйте його чутливість. Почувши писк акустичного зворотного зв'язку, зменшіть гучність на колонках, приберіть мікрофон подалі від них або підключіть замість них навушники.
4
Апаратна частина комп'ютера готова до запису вокалу , настала пора подбати і про програмну. Встановіть на машину програму Audacity. З управління вона дуже схожа на магнітофон. Запустивши її, натисніть на клавішу круглої форми (REC), заспівайте в мікрофон пісню, зупиніть запис квадратної клавішею (STOP), потім прослухайте її знову, натиснувши трикутну клавішу (PLAY). За допомогою меню можна зберігати файл у формат AUP або експортувати в звичний MP3. Надалі, у міру набуття навичок роботи з програмою, ви навчитеся редагувати записи і застосовувати до них різні ефекти.
Зверніть увагу
Чи не викладайте в інтернет записи пісень, на які ще не минули права, навіть якщо виконавцем є ви самі, а автором - ні.