Як запустити комп'ютер з інсталяційного диска.

Перед установкою операційної системи необхідно змінити параметри запуску комп'ютера . Проблема в тому, що спочатку завантаження відбувається з жорсткого диска. Це унеможливлює запуск програми установки системи Windows.
Вам знадобиться
  • - Доступ до меню BIOS.
Інструкція
1
При роботі зі стаціонарним комп'ютером можна швидко змінити параметри завантаження цього пристрою. Увімкніть ПК і утримуйте клавішу Delete. У деяких моделях сучасних системних плат необхідно натиснути іншу кнопку. Почекайте деякий час, поки буде виконана завантаження меню BIOS.
2
Знайдіть меню, що відповідає за параметри завантаження пристроїв. Зазвичай воно називається Boot Options або Boot Device. Іноді дане меню може розташовуватися у вкладці Advanced Setup. Перейдіть до пункту First Boot Device, виділіть пристрій Internal DVD-Rom та натисніть клавішу Enter.
3
Натисніть кілька разів клавішу Escape для повернення в головне вікно меню BIOS. Виділіть пункт Save і натисніть клавішу Enter. Відкрийте лоток приводу. Вставте в нього інсталяційний диск операційної системи. Закрийте меню BIOS або просто перезавантажте комп'ютер, натиснувши кнопку Reset.
4
Через деякий час почнеться зчитування DVD-диска. Зачекайте, поки на дисплеї відобразиться повідомлення Press any key to boot from CD. Обов'язково натисніть довільну клавішу, інакше завантаження з диска не виконана.
5
При роботі з деякими моделями материнських плат можна швидко вибрати завантажувальний пристрій. Це зручно в тих випадках, коли необхідно один раз запустити комп'ютер з інсталяційного диска. Увімкніть ПК і утримуйте клавішу F8. Через деякий час на дисплеї з'явиться список доступного для завантаження устаткування.
6
Оберіть потрібний пункт, наприклад Internal DVD-Rom. Натисніть Enter і клацніть по будь клавіші після появи відповідного напису.
7
Якщо ви використовуєте зовнішній DVD-привід, то він може не відображатися в меню швидкого вибору пристрою. У такому випадку перейдіть в BIOS і в поле First Boot Device виберіть параметр External DVD-Rom або USB DVD-Rom.
Для перевстановлення ОС Windows або запуску LiveCD комп'ютер повинен бути запущений з приводу оптичних дисків. Для цієї мети існує система BIOS, в якій зберігаються основні налаштування вашого комп'ютерного «заліза».
Інструкція
1
Щоб здійснити завантаження з компакт-диска, перезавантажте ваш комп'ютер і при появі екрану BIOS натискайте клавішу F2 або Del (більш точні дані вказані в інструкції до материнської плати). Після цих дій ви ввійдете в розділ CMOS Setup. Якщо не вийде з першого разу, перезавантажте комп'ютер ще раз. Клавіша Del часто працює на звичайних стаціонарних комп'ютерах, а клавіша F2 - на ноутбуках. Після запуску системи CMOS Setup знайдіть в її меню розділ Boot Sequence. Залежно від версії BIOS, цей пункт може перебувати в різних місцях.
2
Потім знайдіть завантажувальні пристрої, за допомогою яких ви і здійсните завантаження з компакт-диска. Зазвичай завантажувальні пристрої іменуються, як Boot Device. Після того як ви знайдете це пристрій, з'єднайте його з жорстким диском, оптичним пристроєм або дисководом. Зазвичай ви самі повинні вибрати пристрій, який з'єднається з Boot Device. У деяких версіях CMOS Setup на екрані відображаються всі фізичні пристрої. І вам не треба буде їх шукати, необхідно вибрати тільки потрібний девайс.
3
Потім ви повинні зробити так, щоб вибране вами оптичний пристрій було основним з усіх представлених. Для цього вам потрібно змінити порядок настройки, тобто встановити вищий пріоритет дисковода (зазвичай це робиться установкою в поле First Device імені вашого CD/DVD-дисковода). Тепер вставте потрібний вам диск і натисніть клавішу F10 і Enter. Якщо комп'ютер почне перезавантаження, ви все зробили правильно. Після перезавантаження комп'ютер відразу ж почне зчитувати інформацію з компакт-диска.
4
Після завершення роботи обов'язково ще раз перезавантажте комп'ютер. Після чого знову перейдіть в CMOS Setup. Зробіть так, щоб жорсткий диск знову мав перевагу над оптичним диском (зазвичай це робиться установкою в поле First Device імені вашого жорсткого диска). Потім збережіть зміни, натиснувши клавіші F10 і Enter.