Як обнулити BIOS на ноутбуці Asus.

обнулення BIOS називають застосування заводських параметрів роботи системної плати та інших пристроїв комп'ютера. Зазвичай цю процедуру виконують для виправлення невірно визначені установки при розгоні ноутбука або стаціонарного ПК.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - пінцет;
  • - металева лопатка.
Інструкція
1
Для скидання параметрів меню BIOS використовують два стандартних методу. Перший дозволяє виконати цю процедуру, не вдаючись до механічного впливу на пристрої. Увімкніть ваш мобільний комп'ютер фірми Asus і натисніть клавішу F2 (Esc). Після появи нового діалогового вікна виберіть пункт Start BIOS і натисніть клавішу Enter.
2
Дочекайтеся завантаження меню материнської плати. Відкрийте вкладку Main, якщо цього не відбулося автоматично. За допомогою стрілок на клавіатурі виділіть пункт Use Default Settings або Set BIOS Default. Натисніть клавішу Enter. Підтвердіть обнулення параметрів, натиснувши клавішу Y.
3
Тепер виділіть пункт Save & Exit. Знову натисніть Enter, а потім - Y. Мобільний комп'ютер буде перезавантажений і запущений зі стандартними настройками.
4
На жаль, через невірні параметрів меню BIOS ноутбук може автоматично вимикатися через кілька секунд після запуску. У такому випадку необхідно використовувати механічний скидання налаштувань. Переверніть мобільний комп'ютер нижньою стороною вгору. Знайдіть невеликий отвір, поруч з яким є напис CMOS. Просуньте в нього стрижень кулькової ручки або аналогічний предмет. Утримуйте його в такому положенні 5-10 секунд.
5
Якщо виробником не передбачено технологічний отвір, то зніміть нижню кришку ноутбука. Для цього викрутити всі необхідні шурупи за допомогою хрестової викрутки. Акуратно від'єднайте нижню частину корпусу. Вийміть кілька Шлеф з гнізд, щоб не пошкодити тонкі дроти.
6
Знайдіть шайбообразную BIOS-батарейку і вийміть її з гнізда. У деяких ситуаціях цей елемент живлення може бути припаяний до контактів. У такому випадку вам доведеться замінити батарею. Замкніть контакти і зберіть ноутбук. Увімкніть пристрій і виконайте програмний скидання параметрів BIOS.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UEkTsytpnZI
Зверніть увагу
Як обнулити налаштування BIOS? Є два способи: замкнути відповідний джампер (два або три контакту) на материнській платі, або ж витягнути батарейку яка відповідає за CMOS-пам'ять.
Корисна порада
Насамперед, вивчити документацію до вашої материнке, де напевно можна знайти докладну інформацію про скидання установок в початкові, (прийняті за замовчуванням виробником). У самих нових версіях BIOS (AWARD BIOS 4.5 і вище) можливі варіанти обнулення параметрів за допомогою утримування певної клавіші (найчастіше «Ins»).