Як захищати диплом, якщо його не сам написав. Як захищаються дипломи в СамГТУ 2012.

Захист дипломної роботи є заключним кроком в отриманні вищої освіти. На написання проекту дається чимало часу, але і це не заважає студентам залучати до створення роботи сторонніх людей.
Інструкція
1
Уважно вивчіть свою випускну кваліфікаційну роботу. Прочитання диплома, написані не вами, є найважливішим елементом підготовки до захисту перед комісією. Тому бажано забрати готову роботу у виконавця не менше як за місяць до цієї події. Прочитайте диплом три-чотири рази, щоб запам'ятати основні моменти, структуру роботи, зміст розділів і інформацію в цілому.
2
Зверніть увагу на введення і висновок. Ці два розділи представляють найбільшу цінність для членів комісії, оскільки під час вашого виступу вони встигають прочитати тільки їх. Але таку ж цінність вони мають і при складанні промови виступу, тому що розкривають зміст роботи, її структуру, цілі і завдання, а також головні висновки та досягнення дослідження.
3
Напишіть мова. Виступ перед комісією являє собою ваш монолог з описом роботи, після чого вам будуть задані уточнюючі питання. Мова повинна містити в собі обов'язкові пункти: назва роботи, актуальність теми, методологічна основа, цілі і завдання, структура роботи з коротким описом змісту глав.
4
Велика частина виступу відводиться висновків і підсумками проведеного дослідження, тому на них варто звернути особливу увагу. Наприкінці зверніть увагу на те, що тема обширна і вимагає додаткового вивчення. Якщо мова буде складена вірно, то у членів комісії навряд чи виникнуть питання. Написавши текст, зверніться до свого дипломного керівнику для його оцінки і внесення коригувань.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wzX-c2vbEH8
Зверніть увагу
Текст виступу на захисті вивчіть напам'ять. Ви можете підглядати в лист, але ні в якому разі не читати з нього. Пам'ятайте, що ваш виступ впливає на оцінку більше, ніж зміст самої роботи.
Корисна порада
Під час виступу намагайтеся стримувати хвилювання, тримайтеся достойно. Якщо ви весь час будете смикати диплом, то комісія запідозрить недобре.