Як відзначити Новий рік в Греції.

Зустріти Новий Рік за кордоном, у древній і вічно молодий Греції - подвійне свято. Якщо ви вибрали цю країну для свого новорічного туру, то приготуйтеся до яскравим, незабутнім враженням і обов'язково захопіть в поїздку гарне вечірнє плаття, в якому ви зустрінете цей феєричне свято.
Інструкція
1
Греки, як і всі народи, що проживають в акваторії Середземного моря, дуже люблять свята і святкувати. Сама природа Греції, її клімат розташовують до цього. По суті, низка новорічних свят починається в ніч на 25 грудня, коли вся Європа святкує Різдво, і триває до 8 січня - свята Гінайкратіі, який відзначається в багатьох провінціях.
2
День 1 січня в Греції вважається днем святого Василя, покровителя бідняків. Цей святий і виконує традиційну роль Діда Мороза і наповнює подарунками черевики, які діти залишають у новорічну ніч біля каміна. Це свято сімейне, але греки воліють святкувати його в гостях, у родичів і друзів. Якщо у вас немає знайомих у Греції, і ви не запрошені в чий-небудь сімейний будинок, то в туристичних центрах і великих містах ви завжди зможете замовити ресторан або відсвяткувати це свято в готелі.
3
Як і будь-яке свято, день святого Василя супроводжується традиціями. У цей день постарайтеся не кричати і навіть не підвищувати голос, щоб новий рік обійшовся без скандалів і сварок. 1 січня ви не зможете попити кави - греки вірять, що відмовившись змолоти зерна і випити чашку кави, вони уникнуть пліток і інтриг в наступні 365 днів. Поганою прикметою вважається розбитий посуд, тому будьте обережні.
4
Якщо ви запрошені в новорічну ніч у гості, не забудьте, прямуючи туди, захопити по дорозі камінь. Такому подарунку господар буде дуже радий, не залежно від того, якої величини вантаж ви принесете. Великий камінь подаруйте зі словами: «Нехай ваше багатство буде таке ж велике і важке, як цей камінь», а маленький камінь Супроводьте побажанням: «Нехай хвороби господаря будуть такими ж невеликими і легкими».
5
Приготуйтеся до того, що новорічний стіл і їжа будуть досить рясними і важкими. Традиційною стравою в цю ніч буде запечене порося і картопля в мундирі. На островах порося може замінити індичка. Окрасою столу стане «Василопіта» - пиріг, присвячений святому - покровитель свята. Особливо пощастить тому з гостей, якому дістанеться шматочок цього пирога із запеченою всередині монетою. Тому, про всяк випадок, кусайте обережно, щоб разом з придбаним щастям не зламати зуб.