Як навчитися швидко вишивати хрестиком.

Вишивка - це не тільки цікаве, але і корисне хобі. З її допомогою ви зможете прикрасити і свій будинок, і одяг. При цьому для новачка починати краще за все з вивчення вишивки хрестиком , адже їй можна навчитися найшвидше.
Вам знадобиться
  • - канва;
  • - тканина;
  • - голки;
  • - нитки;
  • - ножиці;
  • - п'яльці.
Інструкція
1
Підберіть необхідні матеріали. Придбайте тканину, на якій ви будете вчитися вишивці. Краще всього, якщо вона буде з великим полотняним переплетенням. Також хорошим варіантом може бути покупка готової канви, з її допомогою можна ще простіше і швидше навчитися вишивати хрестиком.
2
Додатково знайдіть в магазині або вдома тонкі голки і нитки для вишивки хрестиком, наприклад, муліне. Вам знадобляться і пяльци. Вони можуть мати різну конструкцію або форму, для навчання вишивці це не надто важливо.
3
Натягніть тканину на п'яльці, розправте її так, щоб на полотні не було складок. Всуньте нитку в голку. Потім почніть вишивку. На вивороті залиште невеликий кінець нитки, вузлом його зав'язувати не слід, це зробить вишивку неохайною.
4
Виконайте перший діагональний стібок в напрямку зліва направо. Ширина хрестика може бути різною, найчастіше за стандарт беруть дві нитки, але можна починати і з чотирьох.
5
Зробіть ще кілька діагональних стібків, потім поверніть назад - перпендикулярно існуючим стежках нанесіть нові, що йдуть справа наліво. Таким чином, всі нитки в хрестиках будуть спрямовані в одну сторону, що зробить вишивку більш рівномірною.
6
Закріпіть нитку на задній стороні тканини. Це можна зробити за допомогою невеликого стібка з використанням виворітного частини хрестиків. Таким чином, можна вважати, що ви навчилися вишивати хрестиком за максимально короткий термін.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XOhBf7o35mQ
Корисна порада
За показаної моделі ви зможете вишивати картини, зроблені технікою вишивки хрестиком. Головне при цьому - уважно підраховувати кількість ниток в складі полотна.
Вишивка хрестиком - традиційне жіноче хобі (втім, багато чоловіків також є його шанувальниками). На жаль, найчастіше на хобі залишається зовсім мало часу - робота і домашні обов'язки не дають забратися з п'яльцями на диван і присвятити себе вишиванню. А завершити красиву картину хочеться якомога раніше. Вихід один - навчитися вишивати швидше.
Вам знадобиться
  • - пяльци;
  • - верстат для вишивання;
  • - двостороння голка.
Інструкція
1
Ще при виборі набору для вишивання подумайте, скільки часу ви плануєте витратити на створення вашого шедевра. Можливо, величезний пейзаж з безліччю квітів і виглядає ефектно, але чи готові ви близько року вишивати небо і воду, плутаючись у схожих відтінках синього. Чи не краще буде купити картину попроще, на створення якої у вас піде місяць-два?
2
Не забувайте користуватися п'яльцями, навіть якщо у вас жорстка канва, яку зручно тримати і так. Використання пялец прискорить вашу роботу.
3
Влаштовуючись з вишивкою, включіть улюблену музику або поставте аудіокнигу - це зробить ваше проведення часу ще більш приємним. А ось включати кіноновинку не варто, так як ви будете періодично дивитися на екран і за рахунок цього плутатися у вишивці. У підсумку, вам не вдасться подивитися фільм, який ви чекали, та й робота з картиною здорово загальмується.
4
Навчіться працювати обома руками одночасно. Нехай права рука уколює голку зверху вниз, а друга - знизу вгору. Зрозуміло, щоб працювати таким чином, вам доведеться придумати, як зробити так, щоб обидві руки були вільні. У цьому вам може допомогти верстат для вишивання.
5
Для того, щоб справа йшла швидше, спробуйте вишивати таким чином: йдучи зверху вниз, вишийте спочатку напівхрестом всі деталі одного кольору. Потім - всі деталі іншого кольору. Після цього, не дивлячись на схему, ви зможете дуже швидко доробити вишивку.
6
Щоб закінчити картину швидше, ви можете вишивати христити, а напівхрестом. Візьміть більш товсту нитку, і на готової картини ваша маленька хитрість буде практично непомітна.
7
Існують спеціальні двосторонні голки для вишивки. Виглядають ці пристосування як дві спаяні один з одним голки з вушком посередині. Якщо ви призвичаїтеся управлятися з такою голкою, робота з вишивкою піде набагато швидше!