Як в'язати п'яту носка.

Незважаючи на великий асортимент трикотажних виробів в магазинах, деякі любителі рукоділля продовжують в'язати шкарпетки самостійно. При цьому важливо дотримуватися деяких сформовані правила, щоб шкарпетки були зручними в шкарпетці. Одне з таких правил - вив'язування п'яти.
Вам знадобиться
  • - 4 спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Підготуйте необхідні матеріали - набір з чотирьох спиць і нитки. Важливо, щоб їх товщина відповідала одна одній. Зробивши необхідні вимірювання ноги, зв'яжіть гумку і верхню частину носка до лінії початку ступні.
2
Виберіть тип п'яти, який ви хочете використовувати при виготовленні шкарпеток. Існує два основних варіанти - так звана пряма п'ята і п'ятка, пов'язана під кутом. Останній спосіб найчастіше використовується при машинному в'язанні шкарпеток і колготок.
3
Якщо ви вирішили зробити п'ятку прямий, зв'яжіть на двох прилеглих один до одного спицях полотно, кількість рядів в якому повинно бути на два менше, ніж число петель на цих спицях. Полотно має бути пов'язане чергуванням поруч - лицьових і виворітних.
4
Перейдіть до вив'язування краю п'яти. Для цього розподіліть петлі з двох незадіяних спиць на три. В'язати ви будете середню частину, поступово запозичуючи петлі з крайніх. У кожному ряду останню петлю з середньою спицею пров'язуйте разом з найближчою петлею крайней спиці. Зв'яжіть стільки рядів, щоб петлі залишилися тільки на середньому полотні. Таким чином у вас вийде кут - власне, низ п'яти.
5
З бічних країв п'яти слід додати петлі і продовжувати в'язати полотно кругом, перерозподіливши петлі на чотири спиці. При цьому в кожному ряду необхідно звужувати полотно з кожного боку на дві петлі в ряду доти, поки кількість петель не почне таким же, як на початку в'язання гумки. Після цього можна продовжувати в'язання вже на етапі створення миска.
6
При в'язанні п'яти, пов'язаної під кутом, слід видозмінити попередню схему. Кут п'яти в цьому випадку створюється тільки на рахунок зменшення, а потім збільшення кількості петель в бічній частині п'яти, на стику спиць. В цьому випадку носок буде виглядати більш округленим.