Як продовжити життя собаці.

На жаль, собаки, наші домашні вихованці, живуть набагато менше, ніж люди, і смерть їх приносить справжнє горе в сім'ю. Тривалість життя вашого чотириногого друга залежить не тільки від того, якої він породи, а й від того, в яких умовах він утримується, чим харчується, як часто гуляє. Щоб продовжити життя собаці, вам необхідно дбати про це починаючи відтоді, коли маленьке цуценя з'явиться у вашому домі.
Інструкція
1
Одним з важливих умов тривалості життя вашої собаки є її безпека. Це стосується умов утримання в будинку і її вуличних прогулянок. Подбайте про те, щоб ніякі ліки не лежали в межах досяжності цуценя, не давайте йому пластмасові іграшки, здатні поранити стравохід і шлунок, якщо він їх розгризе. Поповніть собаку всім необхідним командам, які запобіжать нещасні випадки на вулиці. З дитинства відучіть її піднімати і є корм із землі, в багатолюдних місцях, поруч із автострадами гуляйте з собакою, тримаючи її на повідку.
2
Якщо ви не збираєтеся займатися розведенням собак, є сенс каструвати кобеля або суку. Це допоможе уникнути їм онкологічних захворювань, пов'язаних з сечостатевої системою, і продовжить життя.
3
Вчасно проводите вакцинацію вашого вихованця, періодично чистите його організм від глистів, лікуєте його від кліщів та бліх. При перших ознаках нездужання не чекайте, коли хвороба загостриться, і вчасно показуйте його ветеринару. Обов'язково чистите собаці зуби, вони повинні бути в хорошому стані, щоб уникнути проблем з серцем. З віком вводите в раціон вихованця необхідні добавки і лікарські препарати, які зупинять розвиток захворювань суглобів.
4
Правильно годуєте вашого вихованця. Ніколи не давайте йому їжу з вашого столу, яка здається вам такою смачною: гостре й солоне, копчене і смажене. Використовуйте сухий корм або давайте повноцінне, збалансоване натуральне харчування. У кожному разі, в раціоні собаки завжди повинні бути овочі, крупи. Не дозволяйте їй гризти трубчасті кістки, осколки яких можуть серйозно поранити її нутрощі. У собаки завжди повинна бути свіжа вода.
5
Особливо корисні собакам прогулянки та ігри на свіжому повітрі. Ваш чотириногий друг повинен мати щоденну можливість досхочу побігати, особливо якщо він постійно живе в квартирі. Це стосується і маленьких собачок «кімнатних» порід.
6
Але найголовніше - це спілкування. Собаки дуже страждають, якщо їм не приділяти уваги. Вони завжди повинні відчувати вашу любов і турботу для того, щоб жити довго.
Зверніть увагу
Тривалість життя собак невеликих порід майже в півтора рази більше, ніж великих. Порівняно з кобелями, суки живуть довше на рік-півтора.