Як привчити кошеня ходити на унітаз. Як привчити кота ходити в унітаз.

Привчання кота до унітазу - процес досить простий, але тривалий. Маленькі, майже непомітні зміни, невеликі кроки до наміченої мети - і через місяць-другий ваш вихованець вже буде впевнено користуватися туалетом, а ви позбудетеся від необхідності постійно стежити за станом лотка.
Інструкція
1
Необхідні умови для привчання кошеняти до унітазу - це впевнене користування лотком і вік старше трьох місяців (інакше малюк просто не зможе застрибнути на сидінні і втриматися там). Ваша основна задача на першому етапі - перемістити лоток якнайближче до унітазу. Після кожного використання лотка наведіть його на кілька сантиметрів, поки не досягнете наміченої мети.
2
Після того, як лоток зайняв своє місце біля підніжжя унітазу, протягом декількох днів не чіпайте його - нехай тварина звикне до нового місця розташування свого туалету.
3
Заготовте стос старих газет або журналів. Підкладайте їх під лоток, поступово (на 1-2 сантиметри за раз) піднімаючи його над рівнем підлоги. Робити це можна кілька разів на день, після кожного використання лотка. Слідкуйте за тим, щоб конструкція залишалася стійкою і не хиталася. Не треба намагатися прискорити процес - інакше тварина може розгубитися. Якщо в якийсь момент кіт почав «промахуватися» - опустіть лоток на кілька сантиметрів, в протягом декількох днів не міняйте його положення, а потім знову починайте піднімати - але вже повільніше. В процесі поступово зменшуйте кількість наповнювача.
4
Після того, як лоток підніметься на рівень сидіння унітазу, протягом декількох днів простежте за своїм вихованцем - ви повинні бути впевнені в тому, що він без праці застрибує на цю висоту, почувається спокійно і впевнено. Після цього приберіть газети і встановіть лоток безпосередньо на бортики унітазу, переконавшись, що він не хитається.
5
Через кілька днів приберіть лоток і сховайте його в недоступне для кота місце (щоб він не зміг розшукати його по запаху), залишивши сидінні піднятим. Вашому улюбленцю залишиться тільки зробити свої справи безпосередньо в унітаз.
6
Якщо на цьому етапі виник збій - можна повернути лоток назад, і через кілька днів прорізати невелику дірочку в центрі конструкції, через кілька днів збільшити його - і так до тих пір, поки від багатостраждального котячого туалету не залишаться одні бортики. Також можна придбати спеціальний комплект для привчання котів до унітазу - по суті він являє собою той же лоток (тільки зроблений у формі сидіння), з отвором в днище - його можна збільшувати поступово.