Як прибрати формулу в Excel.

Excel дає можливість проводити різні обчислення, в тому числі аналітичні. Програма дозволяє створювати свої формули або використовувати вбудовані функції. Але найчастіше буває потрібно зберегти підсумковий результат в «стабільному» вигляді. Або ви просто не хочете, щоб інший користувач бачив формули, за якими проводились розрахунки. У цих випадках використовуйте збереження у вигляді значень.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно прибрати формулу в одній певній комірці, встановіть на неї курсор мишки і натисніть ліву клавішу. У рядку функцій (відразу під панелями інструментів) висвітиться формула, за якою обчислюється значення в комірці.
2
Натисніть праву клавішу мишки. З'явитися контекстне меню. Активуйте в ньому пункт «Копіювати», навколо осередку повинна з'явитися пунктирна рамка. Ще раз клацніть правою клавішею. У який з'явився знову списку виберіть рядок «Спеціальна вставка». Відкриється нове віконце з варіантами вставок. Лівою кнопкою мишки відзначте пункт «значення» або «значення і формати чисел». Потім натисніть кнопку «ОК». Ви побачите, що в рядку функцій замість формули з'явилося число-результат.
3
Можна міняти формули на значення відразу в декількох осередках. Для цього попередньо потрібно виділити ці комірки, а потім повторити дії, описані в кроці 2.
4
Для того щоб поміняти формули на значення у всій рядку або стовпці, необхідно спочатку виділити всю відповідну область. Для цього підведіть курсор до верхньої межі аркуша з назвами (буквами) стовпців або лівої кордоні з номерами рядків і встановіть його на потрібному рівні так, щоб курсор перетворився на чорну стрілочку. Потім натисніть на ліву кнопку миші і побачите, що вся рядок (стовпець) підсвічені. Слідуйте алгоритму з п.2 цієї інструкції.
5
Якщо потрібно зберегти всі обчислення на аркуші у вигляді значень, підведіть курсор до лівого верхнього кута аркуша. Коли ви побачите, як подсветится кутовий квадратик, натисніть ліву кнопку миші. В результаті виділиться вся робоча область. Повторіть послідовність дій з кроку 2.
Зверніть увагу
Після збереження файлу зі «значеннями» ви не зможете відновити формули, за якими проводились розрахунки. Тому краще, на всякий випадок, зробити копію вихідного файлу і зберегти без формул її.