Як дізнатися температуру чіпсета.

Перегрів певних пристроїв персонального комп'ютера може призвести не тільки до зниження загальної продуктивності ПК. Довгострокове локальне підвищення температури часто є причиною поломки таких пристроїв, як центральний процесор, відеокарта і чіпсет.
Вам знадобиться
  • - Everest.
Інструкція
1
Виявити перегрів деяких пристроїв допомагають спеціальні утиліти. Для визначення температури центрального процесора і відеокарти можна використовувати найпростіші програми, наприклад SpeedFan або Speccy. На жаль, вони далеко не завжди можуть зчитувати інформацію з термодатчика, розташованого на чіпсеті. Для з'ясування параметрів цього пристрою використовуйте програму AIDA (Everest).
2
Скачайте цю утиліту. Виконайте інсталяцію компонентів програми Everest. Перезавантажте комп'ютер і запустіть утиліту. Знайдіть у лівій колонці вкладку «Комп'ютер» і розгорніть її. Відкрийте меню «Датчик».
3
Знайдіть пункт «чіпсет» або MCP і подивіться показник температури. Варто відзначити, що дані показання можуть трохи відрізнятися від дійсних. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні приладами, здатними вимірювати температуру невеликих елементів, скористайтеся ними.
4
Зніміть кришку системного блоку, щоб отримати доступ до системної плати. Знайдіть радіатор чіпсета. Зазвичай на материнській платі встановлено всього два радіатора охолодження: для центрального процесора і чіпсета. Зніміть температурні показники з нижньої частини потрібного радіатора. Додайте до отриманого результату 4-5 градусів Цельсія.
5
Відвідайте офіційний сайт виробника системою плати, встановленої у вашому комп'ютері. Знайдіть технічні характеристики чіпсета і з'ясуйте діапазон робочих температур. У тому випадку, якщо ви спостерігаєте перегрів пристрою, замініть термопасту між чіпсетом і радіатором. Природно, дану процедуру необхідно виконувати тільки після відключення комп'ютера від мережі змінного струму.
6
Після заміни термопасти обов'язково перевірте температуру чіпсета. У тому випадку, якщо попередня процедура не допомогла значно знизити температуру, встановіть додатковий кулер.